CD Projekt RED sprzeda 15 mln egzemplarzy Cyberpunk 2077 – twierdzi analityk

Mikołaj Ciesielski
2020/10/16 09:40
8
1

W zależności od ocen sprzedaż może wzrosnąć nawet do 30 milionów.

Wczoraj mieliśmy okazję oglądać czwarty pokaz z serii Night City Wire, w którego trakcie otrzymaliśmy kolejne materiały i informacje z gry Cyberpunk 2077. Polski deweloper zaprezentował m.in. różne modele pojazdów, a także ujawnił, że w produkcji pojawią się wyścigi. Tymczasem jeden z branżowych analityków postanowił wypowiedzieć się na temat nadchodzącego dzieła rodzimego studia i przewidzieć wynik sprzedażowy gry Cyberpunk 2077.

CD Projekt RED sprzeda 15 mln egzemplarzy Cyberpunk 2077 – twierdzi analitykMichael Pachter, amerykański analityk gier wideo, mediów społecznościowych, cyfrowych oraz elektroniki, poinformował w rozmowie z serwisem GamingBolt, że CD Projekt RED może sprzedać około 15 milionów egzemplarzy swojej najnowszej gry.

Naprawdę trudno to przewidzieć. Cyberpunk 2077 debiutuje w listopadzie, więc mogę stwierdzić, że sprzeda się około 15 milionów kopii. Czy liczba ta może wzrosnąć do 20 milionów? Oczywiście. Czy może spaść do 12? Oczywiście. Dlatego wydaję mi się, że te 15 milionów to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Jeśli gra uzyska średnią ocen na poziomie 99 w serwisie Metacritic, wtedy sprzedaż może sięgnąć nawet 30 milionów sztuk, ale jeśli średnia będzie wynosić 90, to sprzeda się około 15 milionów egzemplarzy - powiedział Pachter.

GramTV przedstawia:

Pachter wyznał również, że to, czy recenzent wystawi notę na poziomie 90, czy 97 punktów jest kwestią niuansów. Analityk stwierdził, że jest w stanie sobie wyobrazić, że Cyberpunk 2077 zyskuje średnią ocen wynoszącą 97 punktów, ale jego zdaniem będzie ona oscylować w okolicach 92, dzięki czemu produkcja CD Projekt RED uzyska wspomniany przez niego wynik sprzedażowy na poziomie 15 milionów sztuk.

Cyberpunk 2077 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera gry zaplanowana jest na 19 listopada bieżącego roku. Produkcja pojawi się również na konsolach nowej generacji.

Komentarze
8
wolff01
Gramowicz
17/10/2020 00:04
Muradin_07 napisał:

A ja, za każdym razem... naprawdę nadal wierzymy w sprzedawanie recenzji? :D 

wolff01 napisał:

Kurcze, niby wszyscy twierdzą że recenzję nie mają znaczenia i gracze powinni je olewać (zwłaszcza że teraz wiele z nich jest "kupowanych")... a tu wychodzi że taki analityk twierdzi iż od dosłownie paru punktów jednostkowych zależą miliony sprzedanych kopii :/

Oczywiście że tak. Nie wiesz że giganci branżowi jak IGN czy Kotaku żyją sobie w symbiozie z dużymi wydawcami? To nie jest tak że ci po prostu im płacą kasę... ale materiały na wyłączność, gadżety, zaproszenia na preview... to nie bierze się znikąd.

bajera77
Gramowicz
16/10/2020 19:00

Analiza z d...y...

copperCone
Gramowicz
16/10/2020 18:26
Headbangerr napisał:

Analitycy: "Jeśli gra uzyska średnią ocen na poziomie 99 w serwisie Metacritic, wtedy sprzedaż może sięgnąć nawet 30 milionów sztuk, ale jeśli średnia będzie wynosić 90, to sprzeda się około 15 milionów egzemplarzy - powiedział Pachter"

Tymczasem...

IGN: "Za dużo cyberpunka, 8/10"

Przeciętny gracz: "Miało być strzelanie i wyścigi, a ciągle gadają - nie kupuję"

Nwm, może ludzie spodziewają się, że będzie to Call of Duty połączone z GTA... tym czasem już po filmach widać, że bliżej temu tytułowi do Wieśka, niż GTA😉 Myśle że gra może nie sprzedać się tak dobrze, bo jest - nie wiem jak to nazwać - „zbyt ambitny”?? (If you know what I mean)

ja czekam jak na rozżarzonym węglu na kolekcjonerkę, bo uwielbiam motyw Cyberpunkowy, a wiedźmin jest wspaniały 😁 
Trwa Wczytywanie