Game Pass wkrótce na urządzeniach Apple! Microsoft zastosuje oryginalne rozwiązanie

Radosław Krajewski
2020/10/09 12:55

Gracze korzystający z iPhone’ów nie będą musieli długo czekać na Game Passa na swoich urządzeniach.

Posiadacze smartfonów z systemem Android od połowy września mogą ogrywać ponad 100 gier z usługi Xbox Game Pass na swoich urządzeniach dzięki chmurze. Dla Microsoftu xCloud to kolejny krok do poszerzania grona subskrybentów swojej usługi. Wiele osób korzystających z iPhone’ów zastanawiało się, czy przez restrykcyjną politykę Apple, kiedykolwiek otrzymają możliwość zabawy w konsolowe i pecetowe produkcje na ekranach swoich telefonów. Na szczęście firma już pracuje nad rozwiązaniami tego problemu i już w przyszłym roku posiadacze smartfonów z jabłkiem będą mogli dołączyć do wspólnej gry.

Game Pass wkrótce na urządzeniach Apple! Microsoft zastosuje oryginalne rozwiązanie

W ubiegłą środę Phil Spencer na spotkaniu z pracownikami powiedział, że planują wprowadzić Game Pass na urządzenia Apple w 2021 roku. Zamiast dedykowanej aplikacji, firma pozwoli uruchomić gry bezpośrednio z przeglądarki. „Absolutnie skończymy na iOS” – zapewnił Spencer. Do wycieku informacji nie odniósł się Microsoft, ani też Apple.

GramTV przedstawia:

Gigant z Cupertino bardzo restrykcyjnie podchodzi do każdej aplikacji, która pojawia się w App Store. Firma sprawdza każdą aplikację pod kątem wytycznych, które mają chronić klientów i zapewnić uczciwe oraz równe szanse programistom. Dotyczy to również wszelkiej nowej treści, która pojawia się w aplikacjach, co oznaczałoby, że Apple musiałoby sprawdzić każdą grę w Game Passie, zanim ta mogłaby zostać dodana do usługi. Przysporzyłoby to Microsoftowi więcej szkody niż pożytku.

Dlatego firma celuje w zupełnie inne rozwiązanie, które używane jest przez Amazon w ich własnej usłudze streamingowej.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!