Sabotażyści nie są jedynym problemem w Among Us – cheaterzy psują zabawę

Maria Wawrzyniak
2020/10/09 14:35

Niezwykle popularna gra Among Us boryka się od jakiegoś czasu z poważnym problemem w postaci oszustów, którzy psują zabawę innym.

Among Us jest niewątpliwie jedną z największych niespodzianek bieżącego roku. Pomijając fakt, że jest to produkcja, która zadebiutowała na rynku ponad dwa lata temu i dopiero teraz dosłownie wzięła szturmem cały internet, tak jest to również bardzo ciekawie zrealizowany projekt z interesującymi założeniami. Nic więc dziwnego, że dzieło studia InnerSloth przyciąga do siebie graczy z całego świata. Popularność często może jednak sprawić grom problemy, chociażby w postaci oszustów – tych w Among Us jest ostatnimi czasy coraz więcej. Jak podaje serwis PC Gamer, sytuacja robi się coraz poważniejsza.Sabotażyści nie są jedynym problemem w Among Us – cheaterzy psują zabawę

Jeden z użytkowników Twittera postanowił pokazać, jak wygląda oszukiwanie w Among Us – trzeba przyznać, że jeśli natrafimy na oszusta w grze, wściekłość jest całkowicie zrozumiała. Poco_BrawlStars opublikował na swoim profilu filmik, w którym zaprezentował możliwości hakerów. Tych jest naprawdę sporo; z racji nietypowych mechanik nie mamy oczywiście do czynienia z klasycznymi cheatami pokroju godmode. Zamiast tego możemy jednak sprawić, że system za każdym razem będzie wrzucał nas do grupy sabotażystów.

I tutaj robi się naprawdę nieciekawie – cheaty pozwalają na wyłącznie tymczasowego zamrożenia przycisku zabijania (możemy eliminować graczy jednego po drugim bez czekania), zwiększyć szybkość poruszania się bohatera, a nawet automatycznie zakończyć grę zwycięstwem dla zespołu, do którego należymy.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Deweloperzy zdają sobie sprawę z problemu – w wywiadzie udzielonym dziennikarzom serwisu Kotaku twórcy potwierdzili, że pracują nad rozwiązaniem. W tym przypadku ma to być specjalny system kont, o którym wspomniano już przy okazji anulowania kontynuacji gry; system ma pozwolić na wprowadzenie skuteczniejszej moderacji oraz możliwości zgłaszania podejrzanych użytkowników.

Do tego w planach są zmiany polepszające wykrywanie wszelkiego rodzaju cheatów oraz blokowanie ich przez serwery. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja już niedługo chociaż trochę się ustabilizuje – trzymamy kciuki!

Komentarze
2
koNraDM4
Gramowicz
09/10/2020 17:10
Kotleciq napisał:

Fajnie, że coś z tym robią.

Jednak błagam o jedno - nie hackerzy, a zwykli oszuści.

Po za tym, nie rozumiem sensu oszukiwania w tej grze... w grze, w której całe clue zabawy polega na komunikacji z innymi graczami.

No i nawet rankingu nie ma co by mieli lecieć po osiągniecia. Wydaje mi się, że po prostu sprawia im przyjemność kiedy niszczą zabawę innym graczom ot co.

Kotleciq
Gramowicz
09/10/2020 15:19

Fajnie, że coś z tym robią.

Jednak błagam o jedno - nie hackerzy, a zwykli oszuści.

Po za tym, nie rozumiem sensu oszukiwania w tej grze... w grze, w której całe clue zabawy polega na komunikacji z innymi graczami.