Nawiedzony dwór w Bly, Gniazdo, Małe kobietki. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2020/10/04 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Sezon Halloweenowy rozkręca się na dobre i to zarówno w serwisach streamingowych, jak i w kinie. Choć na pierwsze horrory na dużym ekranie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, to w nowym tygodniu dostaniemy intrygujący thriller z Judem Lawem w roli głównej. Również Netflix nie zapomina o święcie duchów i oprócz najnowszej komedii z Adamem Sandlerem, dostaniemy długo wyczekiwaną kontynuacją serialowego hitu sprzed dwóch lat. Niespodziankę ma dla nas także Amazon, który wraz z wytwórnią Blumhouse przygotowali serię filmów grozy. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Nawiedzony dwór w Bly, Gniazdo, Małe kobietki. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Nawiedzony dwór w Bly - 9 października (Netflix)

Jedyna, ale niezwykle mocna serialowa premiera, którą po prostu trzeba mieć na uwadze. Po opowiedzeniu historii o strasznym domu, tym razem Mike Flanagan przedstawi nam nawiedzony dwór, który według licznych zapowiedzi, będzie nawiedzony przez duchy nie mniej, niż jego architektoniczny kuzyn. Tym razem zostaniemy przeniesieni do Anglii lat 80. XX wieku. Po tragicznej śmierci guwernantki Henry Wingrave zatrudnia młodą amerykańską nianię, która ma zajmować się jego bratankiem i bratanicą. Dzieci mieszkają w dworze Bly wraz z kucharzem Owenem, ogrodniczką Jamie i gosposią, panią Grose. Młoda kobieta szybko odkrywa, że w starej rezydencji nic nie jest takie, jakie się na pozór wydaje. Nawiedzony dwór w Bly będzie liczył dziewięć odcinków.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Gniazdo - 9 października (kino)

Największa kinowa premiera tego tygodnia, ale nie jedyna. Fani mocnych wrażeń i sympatycy thrillerów powinni być z tej propozycji bardzo zadowoleni. Gniazdo opowiada historię Rory’ego i Allison, którzy przeprowadzają się do Londynu, gdy mężczyzna otrzymuje propozycję pracy, która zapewni im dostatnie życie w luksusach. Wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, aby od razy poczuć upragniony prestiż i wysoką pozycję społeczną. Rory zaczyna podejmować coraz większe ryzyko, bez skrupułów dążąc do swojego celu. Wpada w spiralę kłamstw, która zaczyna niszczyć jego pozornie idealnie małżeństwo. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, które wkrótce doprowadzą do prawdziwej tragedii.

Hubie ratuje Halloween – 7 października (Netflix)

GramTV przedstawia:

Adam Sandler po elektryzującym występie w Nieoszlifowanych diamentach powraca do swoich komedii, aby jednych rozbawić do łez, a drugich zażenować niskim poziomem żartów. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już niedługo, ale patrząc po pierwszym zwiastunie, Sandler chyba woli jednak walczyć o Złote Maliny, niż o Oscary. Film opowiada o Hubie Duboisie, który jest obiektem żartów ze strony całego miasteczka Salem w stanie Massachusetts. Każdego roku w czasie Halloween mężczyzna, zamiast przebrać się za zjawę i dobrze się bawić, pilnuje porządku na ulicach, tym samym denerwując lokalną policję, która odbiera od niego zbyt wiele zgłoszeń. Jednak w tym roku los Hubiego może się wreszcie odmienić. W halloweenową noc wydarzy się coś naprawdę strasznego i tylko stojący na straży bezpieczeństwa Hubie może to pokonać. Mężczyzna będzie miał okazję stać się nieoczekiwanym bohaterem.

Małe kobietki – 11 października (HBO GO)

Po wielki sukcesie Lady Bird Greta Gerwig powraca z nowym filmem – tym razem słynną adaptacją powieści Louisy May Alcott. Ta ciepła i miła produkcja, która sprawdzi się idealnie na długie, jesienne wieczory, zdobyła aż sześć nominacji do tegorocznych Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. Małe kobietki przedstawiają historię czterech sióstr, które pod nieobecność ojca walczącego na frontach wojny secesyjnej, dorastają w niezbyt zamożnym domu, u boku altruistycznej matki. Każda z dziewcząt marzy o innej karierze – najstarsza, stateczna i rozważna Meg pragnie zostać aktorką, żywiołowa i lekkomyślna Jo chce zostać słynną pisarką, rozpieszczona i kapryśna Amy jest plastycznie uzdolniona, zaś najmłodsza i wstydliwa Beth potrafi jak nikt grać na pianinie. Plany sióstr zostają pokrzyżowane przez nagłą chorobę Beth. Gdy siedem lat później ciężka choroba powraca, siostry zajęte własnym życiem, znów spotykają się w rodzinnym domu, aby zmierzyć się z własną przeszłością, w której często uczestniczył sąsiad i były chłopak Jo – zamożny.

Welcome to the Blumhouse – 6 października (Amazon Prime Video)

Skoro w kinowych repertuarach pustki, to kino trafiło do platform streamingowych. Konkretniej do Prime Video, które dystrybuować będzie łącznie osiem horrorów od Blumhouse, czyli twórców takich filmów jak Halloween, Niewidzialny człowiek i Noc oczyszczenia. Pierwsze dwie produkcje zatytułowane The Lie i Black Box trafią do usługi już w najbliższy wtorek. Na kolejne dwa będziemy musieli poczekać tydzień. Następne cztery filmy nie mają jeszcze wyznaczonej daty premiery. W The Lie poznamy losy nastolatki, która przyznaje się do zabicia swojej najlepszej przyjaciółki. Zdesperowani rodzice próbują zatuszować zbrodnię. Natomiast w Black Box pewien mężczyzna traci w wypadku samochodowym żonę oraz pamięć. Aby odzyskać wspomnienia, przechodzi bolesne eksperymentalne leczenie, w wyniku którego traci swoją tożsamość.

Pozostałe warte uwagi premiery

  • Escape Room – 6 października (Netflix)
  • Szarlatan – 9 października (kino)
  • Pinokio – 9 października (kino)
  • Constantine – 9 października (HBO GO)
  • 40-letnia raperka – 9 października (Netflix)
  • Doom – 10 października (Netflix)
  • Paskudy. UglyDolls – 10 października (HBO GO)
  • Ucieczka z Pretorii – 10 października (HBO GO)

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy , Nawiedzony dwór w Bly, Gniazdo, Małe kobietki. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!