Kultowy western z Clintem Eastwoodem doczeka się serialowej wersji

Radosław Krajewski
2020/09/30 12:40
1
0

Za garść dolarów Sergio Leone zostanie przeniesiony na mały ekran w formie serialu.

Kultowy spaghetti western od legendarnego Sergio Leone, który rozpoczął słynną Dolarową trylogię, doczeka się serialowej wersji. Nad produkcją sprawuje pieczę Mark Gordon Pictures, które pracowało wcześniej nad filmami Morderstwo w Orient Expressie, Gra o wszystko oraz Midway. Mają na koncie również kilka serialowych produkcji, w tym Raya Donovana oraz Designated Survivor.

Kultowy western z Clintem Eastwoodem doczeka się serialowej wersji

Nad historią w serialu pracować ma Bryan Cogman, który tworzył fabułę do Gry o Tron, a ostatnio pomaga scenarzystom Władcy Pierścieni od Amazonu. Według pierwszych informacji serial nie będzie bezpośrednią adaptacją filmu z 1964 roku. Twórcy nowej wersji będą czerpać z materiału źródłowego, ale stworzą własną, oryginalną i co ciekawe, współczesną historię. Firma nabyła również prawa do filmu Straż przyboczna Akiry Kurosawy, z której Leone czerpał inspirację do swojego filmu.

GramTV przedstawia:

Za garść dolarów i późniejsze dwie części stały się przepustką dla Clinta Eastwooda do wielkiej kariery. Film opowiadał o samotnym rewolwerowcu, który przybywa do ponurego przygranicznego miasteczka. Na miejscu dowiaduje się, że o wpływy na terytorium walczą dwie bandy przemytników, którzy terroryzują biednych mieszkańców. Wkrótce otrzymuje ofertę pracy od obu grup rzezimieszków. Postanawia zrealizować sprytny plan pozbycia się członków gangu.

Komentarze
1
Kenjiro
Gramowicz
30/09/2020 18:53

Dzisiaj nie widzę możliwości nakręcenia odpowiednika, zbyt dużo ograniczeń i politycznej poprawności, a przecież oryginał opierał się na kompletnym przekreśleniu dobrego wizerunku kowboja i zaserwowaniu mocno niejednoznacznych moralnie "bohaterów".