Twórca oryginalnej Mafii ocenił remake studia Hangar 13

Mikołaj Ciesielski
2020/09/30 11:05
0
0

Daniel Vavra ujawnił, które elementy gry Mafia: Edycja Ostateczna przypadły mu do gustu, a które zmiany nie do końca mu się spodobały.

Mafia: Edycja Ostateczna zadebiutowała na rynku w ubiegły piątek. Produkcja studia Hangar 13 zebrała dobre recenzje. Co więcej, niecały tydzień od premiery gracze natrafili na pierwsze poszlaki, które mogą ujawniać miejsce akcji oraz głównego bohatera Mafii 4. Tymczasem Daniel Vavra, czyli twórca pierwszej części serii z 2002 roku, wypowiedział się na temat gry Mafia: Edycja Ostateczna i ocenił pracę wykonaną przez studio Hangar 13. Zaznaczamy jednak, że wiadomość może zawierać niewielkie spojlery.

Twórca oryginalnej Mafii ocenił remake studia Hangar 13

GramTV przedstawia:

Wedle informacji przekazanych przez serwis SamaGame, Vavra wypowiedział się na temat gry Mafia: Edycja Ostateczna podczas charytatywnego streama. Twórca oryginału pochwalił deweloperów ze studia Hangar 13 za oprawę wizualną i stwierdził, że odświeżone Lost Heaven wygląda świetnie. Ponadto Vavrze spodobały się również takie detale jak artykuły w prasie czy audycje radiowe o bieżących wydarzeń w Stanach Zjednoczonych.

Twórca pierwowzoru z 2002 roku pochwalił również głosy Tommmy’ego Angelo w angielskiej i czeskiej wersji językowej. Vavra był również zachwycony faktem, że studio Hangar 13 poświęciło znacznie więcej uwagi jednej z postaci, a mianowicie Sarze.

Niestety nie wszystkie elementy gry Mafia: Edycja Ostateczna przypadły twórcy oryginały do gustu. Vavra stwierdził, że nowy system jazdy jest znacznie łatwiejszy niż w pierwowzorze. Deweloper zaznaczył również, że w odświeżonej wersji gry jest zbyt dużo strzelanin. Mafia z 2002 roku była projektowana tak, aby gracz nie zabijał zbyt wielu ludzi.

Tymczasem deweloperzy ze studia Hangar 13 postawili na typową strzelankę z wykorzystaniem systemu osłon, co nie spodobało się Vavrze. Stwierdził, że możliwość chowania się za przeszkodami, by uniknąć odniesienia obrażeń, sprawia, że starcia są zbyt pasywne.

Ponadto Vavra skrytykował studio Hangar 13 za przepisanie wielu dialogów i zmianę słynnych cytatów. Jednocześnie twórca oryginału przyznał, że gdyby miał możliwość, to również wprowadziłby pewne zmiany do scenariusza pierwowzoru, jednak zrobiłby to w inny sposób, niż osoby odpowiedzialne za Mafia: Edycja Ostateczna. Vavra przyznał, że dużo więcej czasu poświęciłby głównemu antagoniście – Morello.

Mafia: Edycja Ostateczna jest dostępna na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!