Sony pozamiata na rynku. Nowy raport ujawnia plany PlayStation

LM
2020/08/29 19:35
6
0

Najnowszy raport korporacyjny japońskiego giganta sugeruje, że Sony już od dawna czuje dominację na rynku. Zamierza ją tylko umacniać.

Jeśli zastanawiacie się, o czym tuż przed premierą konsoli PlayStation 5 myślą włodarze Sony, to z pewnością mamy coś, co Was zainteresuje. Japoński gigant opublikował coroczny raport korporacyjny, w którym ujawnił, że zamierza zdominować rynek gier wideo, i to nie tylko na konsolach, ale też na komputerach osobistych.

W sekcji poświęconej szczególnie interesującej nas branży znalazły się zapisy, które sugerują, że Sony Interactive Entertainment planuje przejmować kolejne uzdolnione studia, a obok nich także technologie i w ten sposób jeszcze podnieść renomę PlayStation Studios. Nie wskazano tu konkretnych ekip, co oznacza, że poszczególne rozmowy odbywają się jeszcze za zamkniętymi drzwiami. Raport sugeruje też, że SIE przykłada się też do poszczególnych marek, zamierza inwestować w rozwój konkretnych serii, a także zapewni wszelkie zaplecze, by twórcy mogli startować z grami na PlayStation 5.

Sony pozamiata na rynku. Nowy raport ujawnia plany PlayStation

GramTV przedstawia:

To nie wszystko, bo SIE ujawniło też, że zamierza znacznie rozbudować swoje portfolio tytułów ekskluzywnych na PlayStation 5. Tu firma jest mocno pewna swego i informuje, że nowinki technologiczne PS5 pozwolą produkować gry, które do tej pory były poza zasięgiem. Next-genowe atrakcje pojawią się we wszystkich zmierzających na PlayStation 5 grach i Sony jest pewne, że fani będą zadowoleni.

Co równie ważne, Sony zadeklarowało, że zamierza wypuścić jeszcze więcej swoich gier na komputerach osobistych i nawet jeśli konkretów tu nie podano, to informacja first-party z pewnością otwiera przed nami spore pole do różnych spekulacji. Jednym słowem, Sony jest przekonane, że gracze wybiorą PlayStation 5, a jeśli nie, to pokaże im, dlaczego powinni.

Komentarze
6
Headbangerr
Gramowicz
30/08/2020 15:06

No to ja poproszę Uncharted, God of War oraz Bloodborne na PC ;P

Kotleciq
Gramowicz
30/08/2020 11:46

z powodu kilku exów, które mnie interesowały w poprzedniej generacji nie miałem zamiaru kupować konsoli, tak i teraz nie kupię.

Karfein
Gramowicz
30/08/2020 11:29

"Jednym słowem, Sony jest przekonane, że gracze wybiorą PlayStation 5, a jeśli nie, to pokaże im, dlaczego powinni."

Tylko że Sony zdaje się zapominać o tym, że jeśli będzie tak bardzo pokazywać, dlaczego powinni PS5 wybrać, to wielu zamiast PS5 wybrać, dozbroi swoje PeCety na rzecz tej ekspansji na komputerach osobistych od strony Sony. To miecz obosieczny i należy uważać, jak się nim macha.

Już teraz Sony tak bardzo wciska PS4, że nawet promocji nie daje na starsze platformy i tym samym osiągnęło tyle, że więcej wydaję na eShopie zamiast na PSN-ie, a na PS4 się focham za brak promocji na PS3 i PS Vitę... Takich nietypowych jak moje podejść u ludzi może być więcej.

Szybko straciłem zainteresowanie X1 przez brak exów. Przez znikające exy z PS4-5 też mogę stracić zainteresowanie do PS5. Już teraz czytam po komentarzach tu i tam, że ludzie psioczą na Sony za to.
Trwa Wczytywanie