Rocksteady próbuje oczyścić swój wizerunek przed pokazem gry Suicide Squad

Maria Wawrzyniak
2020/08/22 15:45

Twórcy postanowili odpowiedzieć na zarzuty o molestowanie. Gracze twierdzą, że jest to jedynie próba ocieplenia swojego wizerunku przed pokazem nowej gry.

Kilka dni temu Rocksteady Studios zostało oskarżone za brak jakiekolwiek reakcji na molestowania seksualne, które miały miejsce w firmie. Mowa była między innymi o poniżających konwersacjach z kolegami o charakterze seksualnym oraz złośliwych uwagach dotyczących kobiecych części ciała, czy też atakach werbalnych wobec środowiska osób transpłciowych. Teraz firma postanowiła – już po raz drugi – skomentować sytuację i odpowiedzieć na zarzuty. W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze studia czytamy, że przedstawiciele zespołu przeprowadzili rozmowy ze swoimi pracownicami, podejmując odpowiednie działania.Rocksteady próbuje oczyścić swój wizerunek przed pokazem gry Suicide Squad

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze oświadczenie w sprawie zarzutów, bowiem pierwsze znalazło się w sieci zaledwie trzy dni wcześniej. Teraz większość graczy jest przekonana, że dodatkowe zapewnienia mają jedynie na celu ocieplić wizerunek studia przed pokazem nowej gry Suicide Squad: Kill The Justice League. Deweloperzy zapewniają bowiem, iż zawsze w stu procentach wspierają oraz są gotowi stanąć murem za swoimi pracownikami oraz pracownicami.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
bartheze
Gramowicz
22/08/2020 18:29

myślałem, że w końcu zoptymalizują wersję na PC AK