Harry Potter niczym John Wick! Zobacz przeróbkę, która podbija sieć

Radosław Krajewski
2020/08/22 12:20
1
2

Grupa anonimowanych fanów zrobiła przeróbkę pierwszej części Harry’ego Pottera, gdzie zamiast różdżek bohaterowie posługują się pistoletami.

Wyobraźnia fanów nie zna granic. Tym razem mogą przekonać się o tym sympatycy filmowej serii o młodym czarodzieju, którzy otrzymali nietypową i kontrowersyjną przeróbkę ulubionego filmu. Anonimowa grupa twórców przez pięć lat przerabiała kilka scen z Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego, zamieniając wszystkie różdżki na broń palną. Z pewnością nie jesteście gotowi na widok Dumbledore’a strzelającego z colta albo Harry’ego żegnającego się z Hagridem wystrzałami w powietrze, ale dobrze wiemy, że i tak to zobaczycie!

Harry Potter niczym John Wick! Zobacz przeróbkę, która podbija sieć

GramTV przedstawia:

Film początkowo miał być tylko żartem, niewinną przeróbkę, ale wraz z biegiem lat twórcom zaczął przyświecać konkretny cel. Na oficjalnej stronie projektu twórcy tłumaczą, że z powodu wielu masowych strzelanin i innych aktach agresji, które są codziennością mieszkańców Stanów Zjednoczonych, grupa chce zwrócić uwagę na zbyt nachalne promowanie przemocy i korzystania z broni w hollywoodzkich produkcjach. Jak czytamy w ich oświadczeniu, fascynacja bronią palną w USA jest coraz większa i pomimo poczucia siły, jakie może wywoływać posiadanie broni, to wciąż narzędzie służące do zabijania. Na swojej witrynie podają sposoby, jak można z tym walczyć i co należy zrobić, aby wkrótce w filmach dla młodzieży nie zaczęły pojawiać się pistolety i karabiny.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
22/08/2020 20:31

"Grupa anonimowanych fanów (...)".

"(...) z powodu wielu masowych strzelanin i innych aktach agresji (...)"

Kolejny redaktor gram.pl, dla którego język polski jest za trudny. Chyba staje się to już normą.