Harry Potter i Kamień Filozoficzny z miliardem dolarów po 19 latach od premiery!

Radosław Krajewski
2020/08/20 12:45
0
0

Pierwsza część przygód młodego czarodzieja doczekała się wznowienia w chińskich kinach. Film stał się hitem box office’u.

Od premiery Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego mija 19 lat. Film ponownie zagościł na ekranach kin na całym świecie, w związku z zapełnieniem repertuaru przez brak nowości. Wznowienia filmów okazały się strzałem w dziesiątkę i już wcześniej świetnymi wynikami w box office cieszyły się Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje oraz pierwsza część Pogromców duchów. Niedawno w Chinach po raz pierwszy od lutego otworzono kina, gdzie jedną z większych propozycji była pierwsza część o młodym czarodzieju. Kamień Filozoficzny podbił chińskie kina, zarabiając na tamtejszym rynku aż 13,6 mln dolarów w pierwszy weekend. Suma przyczyniła się do niespodziewanego rekordu, który Harry Potter pobił po 19 latach od premiery.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny z miliardem dolarów po 19 latach od premiery!

Pierwsza część adaptacji powieści J.K. Rowling od niedawna może pochwalić się przekroczeniem bariery miliarda dolarów wpływów z całego świata. Podczas pierwszego biegu filmu, kwota zatrzymała się na 974 mln dolarów, z czego 317 mln USD pochodziło z Ameryki, a pozostałe 657 mln USD z rynków zagranicznych. Kamień Filozoficzny przez prawie 20 lat wielokrotnie powracał na ekrany kin, dzięki czemu zdołał dobić do 990 mln dolarów. Po zawitaniu pierwszej części Harry’ego Pottera do chińskich kin udało się przebić barierę miliarda dolarów wpływów z biletów, co udało się dopiero drugiemu filmowi z serii. Jedynie Harry Potter i Insygnia śmierci: Część 2 zdołała zebrać z kin 1,4 mld dolarów.

GramTV przedstawia:

„Cieszymy się, że Harry Potter i Kamień Filozoficzny zachwyca nowe pokolenie widzów. Popularność filmu wśród widzów w Chinach, którzy odkrywają go po raz pierwszy, dowodzi, że atrakcyjność tych historii jest naprawdę uniwersalna i ponadczasowa” – powiedział Andrew Cripps, prezes ds. dystrybucji międzynarodowej w Warner Bros Pictures.

Studio ma ogromne powody do zadowolenia. Osiągnięcie tak dobrych wyników zachęci kolejnych widzów do wybrania się na film. Dodatkowo cała seria, czyli osiem filmów, zarobiła łącznie 7,74 mld dolarów, czyniąc z niej jedną z najbardziej dochodowych franczyz w historii.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!