Wtopa twórców Dead Matter. Ruszyła alfa, na którą nikt nie został zaproszony

LM
2020/08/21 11:30

Ufundowany na IndieGoGo projekt miał otworzyć swoje podwoje tej nocy. Niestety dziesiątki tysięcy graczy czekają na klucze, a twórcy uniemożliwili komunikację na oficjalnym Discordzie.

Tym razem najnowsze doniesienia bezpośrednio od jednego z naszych czytelników. Użytkownik przedstawiający się jako Kruziotv zwrócił naszą uwagę na zaplanowany na tę noc wczesny dostęp ufundowanej na platformie IndieGoGo survivalowej gry Dead Matter. Okazuje się, że nawet jeśli projekt spotkał się ze sporym zainteresowaniem – ponad 1,5 miliona dolarów zebranych w ramach crowdfundingu – to nastąpił spory zgrzyt w noc debiutu wersji alfa.

Wtopa twórców Dead Matter. Ruszyła alfa, na którą nikt nie został zaproszony

GramTV przedstawia:

Okazuje się, że do tej pory kilkadziesiąt tysięcy użytkowników pozostaje bez dostępu do Dead Matter, w międzyczasie strona, na której możliwy był zakup dostępu, przeszła na offline, a Quantum Integrity Software zablokowało wszelką komunikację na oficjalnym serwerze Discord gry. W międzyczasie powiązany z grą wątek na forum reddit zalewają wpisy zaniepokojonych czy zawiedzionych użytkowników, a odpowiedzialna za projekt ekipa nie wystosowała żadnych słów wyjaśnienia dla zaistniałej sytuacji. Wygląda na to, że mamy tu małą aferę z zombie survivalem w rolach głównych, aczkolwiek wciąż mamy nadzieję, że twórcy uporają się z przeciwnościami i gracze otrzymają dostęp do gry, za który zapłacili.

Będziemy śledzić rozwój wydarzeń i jeśli sprawa nie zakończy się na drobnej obsuwie, to skontaktujemy się z odpowiedzialną za projekt ekipą. Tymczasem najbezpieczniej jest wstrzymać się z wszelkimi wydatkami na poczet Dead Matter, oczywiście o ile strony ożyje.

Komentarze
1
kruziotv
Gramowicz
21/08/2020 14:09

Masakra 2 dni czekania a Studio nieradzi sobie z stroną internetową na której ja i inni gracze kupiliśmy klucze