Elizabeth Debicki dołącza do obsady The Crown. Zagra popularną księżniczkę

Radosław Krajewski
2020/08/17 10:20

Netflix ogłosił kolejne informacje castingowe finałowych dwóch sezonów serialu The Crown. Do obsady dołączyła Elizabeth Debicki.

Serialowa królewska rodzina znów się rozrosła. Przed kilkoma dniami twórcy poinformowali, że w piątym i szóstym sezonie serialu zobaczymy Jonathana Pryce’a jako księcia Filipa – męża Królowej Elżbiety II, a teraz ogłoszono kolejną obsadową niespodziankę. Elizabeth Debicki wcieli się w księżną Dianę w ostatnich dwóch sezonach The Crown. Nie będzie to pierwsze pojawienie się w serialu tragicznie zmarłej Księżnej Walii. W czwartym sezonie żonę księcia Karola zagrała Emmę Corrin.

Elizabeth Debicki dołącza do obsady The Crown. Zagra popularną księżniczkę

Elizabeth Debicki jest podekscytowana dołączeniem do serialu oraz otrzymania tej ważnej roli dla historii finałowych sezonów. „Duch księżnej Diany, jej słowa i czyny żyją w sercach tak wielu ludzi. To prawdziwy przywilej i zaszczyt, że mogę dołączyć do tego mistrzowskiego serialu, który pochłonął mnie od pierwszego odcinka” – powiedziała Debicki.

Wcześniej Netflix ogłosił, że do roli Królowej Elżbiety II nie powróci Olivia Colman, a zastąpi ją Imelda Staunton (Harry Potter i Zakon Feniksa, Czarownica). Pojawi się również nowa odtwórczyni roli Małgorzaty Windsor, która przypadła Lesley Manville (Nić widmo, Czarownica).

GramTV przedstawia:

Elizabeth Debicki jest australijską aktorką polskiego pochodzenia. W filmach gra od 2011 roku i od tego czasu wystąpiła w Wielkim Gatsbym, Kryptonimie U.N.C.L.E., Strażnikach Galaktyki 2 i Wdowach. Niedługo zobaczymy ją na dużym ekranie w Tenet u boku Johna Davida Washingtona i Roberta Pattinsona.

The Crown to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa. Produkcja śledzi historię rodziny królewskiej przez kilka okresów, począwszy od późnych lat czterdziestych, przez lata 60. i 70., aż po współczesne wydarzenia. Jakiś czas temu platforma ogłosiła, że piąty sezon będzie ostatni, ale pod wpływem fanów, serwis ugiął się i zamówił jeszcze jeden, finałowy sezon. Nowe odcinki serialu zadebiutują jeszcze w tym roku. Zdjęcia do piątego sezonu rozpoczną się dopiero w czerwcu przyszłego roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!