Ogromny sukces Total War Saga Troy w Epic Games Store! Znamy liczbę pobrań

Radosław Krajewski
2020/08/15 09:50
2
0

Najnowszą odsłonę Total War udostępniono za darmo w sklepie Epica. Liczbą pobrań tytułu zaskoczeni byli sami twórcy.

Takiej premiery nie miała jeszcze żadna wysokobudżetowa produkcja, szczególnie z uznanej serii. Total War Saga Troy zostało udostępnione przez dobę całkowicie za darmo w sklepie Epic Games Store. Gra trafiła tam na wyłączność przez cały rok i żeby zachęcić graczy do platformy, Creative Assembly zdecydowało się podarować swój tytuł bez żadnych opłat. Na darmową opcję zdecydowało się milion graczy w ciągu pierwszej godziny, a według ostatecznych danych, nowa odsłona serii Total War trafiła aż do 7,5 mln pecetowych fanów strategii.

Ogromny sukces Total War Saga Troy w Epic Games Store! Znamy liczbę pobrań

Takiego sukcesu nie spodziewali się sami twórcy: „Byliśmy optymistami, ale nie mogliśmy przewidzieć takiego poziomu ekscytacji wśród graczy. Wspaniale było pracować z Epic Games nad udostępnieniem naszej nowej gry całkowicie za darmo. Teraz możemy przywitać tak wielu fanów strategii, zarówno weteranów, jak i dopiero tych stawiających swoje pierwsze kroki w tym gatunku, którzy doświadczyli tej niesamowitej gry. Jesteśmy bardzo szczęśliwy” – wyznał Rob Bartholomew, dyrektor ds. produktu.

GramTV przedstawia:

Creative Assembly zdradziło, że pomysł udostępnienia gry za darmo w dzień premiery nie był ich inicjatywą, a Epica, który zgłosił się do studia z propozycją. „Epic zwrócił się do nas i zapytał, czy Troy może być ekskluzywną produkcją w ich sklepie. Nie oznacza to, że od razu podpisaliśmy umowę, a zaoferowane pieniądze były jedynym powodem. To była trudna decyzja, nad którą długo debatowaliśmy wewnątrz studia, myśląc przede wszystkim o tym, co będzie ona oznaczać dla graczy. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że chcemy rozwijać naszą serię i stwierdziliśmy, że to dobra okazja, aby marka poszła do przodu, zdobywając nowych odbiorców. Do tego Total War obchodzi swoje dwudziestolecie, więc była to okazja, którą trudno było przegapić” – powiedział przedstawiciel studia.

Total War Saga Troy to jedyna gra od Creative Assembly, która trafiła do graczy za darmo. Studio stwierdziło, że umowa z Epic Games jest jednorazowa i nie mają planów, aby przyszłe tytuły trafiły w pierwszej kolejności do sklepu Epica. Dla twórców było to okazja, aby poszerzyć grono fanów serii Total War, co najwyraźniej się powiodło. Udało wam się przypisać grę, ale nie jesteście pewni, czy to produkcja dla was? Przekonajcie się czytając naszą recenzję Total War Saga Troy.

Komentarze
2
Muradin_07
The King of Iron Fist
15/08/2020 13:20
Kafar napisał:

No i 442 miliony pooooszło od epica. Deal życia dla developera i wydawcy:P

To nie do końca też tak działa. Być może właśnie lepszym wyjściem było danie tego za darmo, a dzięki temu właśnie zyskają kolejnych fanów (niezdecydowanych, osoby które chcą wrócić do strategii, itp).

Akurat Sagę rozdawać mogą, nikt by raczej nie rzucił się z motyką na słońce puszczając pełnoprawnego Medievala czy Shoguna... ale dzięki temu później mogą liczyć na większe zainteresowanie pełnoprawnymi odsłonami. Kasa kasą, rozpoznawalność też sporo daje ;)

Kafar
Gramowicz
15/08/2020 10:47

No i 442 miliony pooooszło od epica. Deal życia dla developera i wydawcy:P