Youtuber zrobił klona Diablo w tydzień. Wygląda nieźle, ale do ideału daleko

LM
2020/08/11 10:59
2
0

Wystarczył tydzień, by dowieść, że nawet jedna osoba może stworzyć grywalny, aczkolwiek półprodukt. Próbowaliście kiedyś swoich sił w produkcji gier?

Jeśli kiedykolwiek rozważaliście stworzenie własnej gry, to z pewnością zainteresuje Was zapis najnowszego wyzwania, którego podjął się użytkownik YouTube znany jako Fat Dino. Ten postanowił w ciągu 7 dni przygotować własną wersję action RPG wzorowaną na serii Diablo. Tak powstało Yet Another Diablo Ripoff, które całkiem nieźle, jak na projekt z gotowych narzędzi, symuluje zabawę w grach z gatunku hack’n’slash, ale okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach.Youtuber zrobił klona Diablo w tydzień. Wygląda nieźle, ale do ideału daleko

Całość opracowano na silniku Unreal Engine i prezentuje jedynie szkielet produkcji, bez zaawansowanego projektu poziomów, przeciwników czy systemu rozwoju postaci. Obok tego mamy bardzo uproszczony interfejs i brak efektów dźwiękowych. Tym samym, czy da się stworzyć Diablo w tydzień? Tak. Czy takie Diablo nadaje się na rynek? Zdecydowanie nie. Rzućcie okiem na załączony do wiadomości materiał.

GramTV przedstawia:

Abstrahując od samego gatunku, eksperyment gracza Fat Dino pokazuje, dlaczego całkiem otwarta na nowe projekty platforma Steam cierpi na zalew wszelkiej maści półproduktów, które przy całkiem niezłej promocji mogą naciągnąć niejednego użytkownika. Ciekawe tylko, kto to wszystko kupuje. Na szczęście w tym przypadku nie musimy sięgać do kieszeni, w prawie-Diablo zagramy już za kilka dni, gdy zostanie udostępnione na stronie twórcy.

Próbowaliście kiedyś stworzyć grę? Pochwalcie się swoimi projektami.

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
12/08/2020 01:15

Jak na kilka dni roboty, wygląda to całkiem znośnie.

Ja kiedyś próbowałem zrobić własną grę, ale moje braki z dziedziny grafiki sprawiły, że efekt mnie nie satysfakcjonował :P Może kiedyś do tego wrócę, bo pomysł (mimo, że nie oryginalny) bardzo mi się podoba :)

garfieldgarfield
Gramowicz
11/08/2020 13:13

Kupuję.