FIFA 21 – w grze zabraknie dwóch „toksycznych” cieszynek

Mikołaj Ciesielski
2020/08/06 09:55
0
0

Electronic Arts chce walczyć z toksycznością wśród graczy i postanowiło usunąć z najnowszej odsłony serii FIFA irytujące animacje.

Firma Electronic Arts nie pozostała głucha na prośby społeczności gry FIFA i postanowiła usunąć z gry jedną z najbardziej irytujących cieszynek. Mowa tutaj o animacji uciszania kibiców, która była nadużywana przez niektórych graczy, co znacząco wydłużało rozgrywkę w trybie wieloosobowym, ponieważ wspomnianą celebrację można było wykonywać w biegu. Użytkownicy, aby wyprowadzić oponenta z równowagi, przebiegali całe boisko, wykonując przy tym wspomniany gest.

FIFA 21 – w grze zabraknie dwóch „toksycznych” cieszynek

GramTV przedstawia:

Ponadto firma zdecydowała się również na usunięcie z gry cieszynki o nazwie „A-OK”, którą w rzeczywistości wykonuje angielski piłkarz Delle Alli. Choć animacja nie była uznawana przez społeczność gry FIFA za szkodliwą, to niewykluczone, że celebrację Anglika wycięto z gry z tych samych powodów, dla których z Call of Duty: Modern Warfare jakiś czas temu zniknął gest „OK”, który we wrześniu ubiegłego roku organizacja ADL (Anti-Defamation League) uznała za symbol nienawiści.

FIFA 21 zadebiutuje na rynku już 9 października na komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji. Jeśli jesteście ciekawi co przyniesie nowa odsłona popularnej serii, to koniecznie zajrzyjcie pod ten adres.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!