Microsoft pewny sukcesu Fable. Nad grą pracuje wiele sław

LM
2020/07/29 11:10

Wcześniejsze plotki wskazują na restart całej serii Fable. Sugerują to też ostatnie wypowiedzi szefa Microsoft Studios. Tymczasem Playground zebrało pod strzechą całkiem zacną kompanię.

Nie da się ukryć, że niedawna prezentacja Xbox Games Showcase nie wzbudziła ogólnego zachwytu, ale miała kilka mocniejszych momentów, włącznie z finałem. Po wielu latach rozmaitych pogłosek Microsoft dał jasny sygnał, że marka Fable ma przed sobą przyszłość. Świetlaną, jak w najnowszym wywiadzie dla The Guardian przekonywał szef Xbox Game Studios, Matt Booty.Microsoft pewny sukcesu Fable. Nad grą pracuje wiele sław

Ten jest przekonany, że ekipa z Playground wykona kawał świetnej roboty przy produkcji nowego Fable, które, chociaż nie odetnie się całkowicie od dorobku marki, to zaoferuje masę świeżych pomysłów na serię. W rozmowie z The Guardian Booty zapewnił, że doświadczenia nabyte podczas prac nad serią Forza zaowocują tu pieczołowicie zaprojektowanym światem, z dużym naciskiem na najmniejsze detale.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że przez ostatnie Microsoft ściągnął pod dach Playground Games wielu doświadczonych deweloperów. Nieco głośniej zrobiło się o tym, gdy gigant z Redmond niemal podstawił autobus pod zespół narracyjny z Rocksteady, by ten zajął się fabułą nowego Fable. Na listę płac w ostatnich latach wskoczyli też:

  • Will Kennedy z Rockstar Games (GTA 5, GTA Online) – szef zespołu projektantów;
  • Juan Fernández de Simón (Hellblade: Senua's Sacrifice) – projektant Fable;
  • Adam Olsson (The Division 2) – dział artystyczny;
  • Scotty Brown (Mass Effect 3, Dead Space 2) – dział artystyczny;
  • Tom Isaksan (Ghost Recon Wildlands, Hitman) – dział artystyczny;
  • Ian Mitchell (Dragon Age Inkwizycja, Mass Effect Andromeda) – starszy producent;
  • Sean Eyestone (Metal Gear Solid 4 i 5) – dyrektor zespołu produkcyjnego.

GramTV przedstawia:

Zgodnie z zakulisowymi informacjami zapowiedziane właśnie Fable to reboot całej serii. Tytuł zmierza na PC i Xbox Series X bez konkretnej daty premiery. Nowy początek i doświadczona ekipa to recepta na sukces?

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
5
MisioKGB
Gramowicz
29/07/2020 17:35

Dobra dobra, baju baju niech pokażą gameplay się okaże :P

dzelada
Gramowicz
29/07/2020 13:35

Jakieś mmo,pvp na samym singlu będzie nuda!

dariuszp
Gramowicz
29/07/2020 13:12

Zobaczymy. Mam nadzieje że zachowają urok jedynki bez dania ciała jak to było w trójce. 

Headbangerr
Gramowicz
29/07/2020 12:38

Po całych latach, kiedy marka Fable traktowana była przez wszystkie studia jak piąte koło u wozu, wygląda na to, że wreszcie ktoś poświęca jej należną uwagę. Kto wie, czy nie okaże się, że będzie to najlepsza odsłona serii.

garfieldgarfield
Gramowicz
29/07/2020 12:11

U MS po ostatnim HALO nie można być niczego pewnym!!