Hailee Steinfeld dołącza do uniwersum Marvela. Wystąpi w serialu Hawkeye

Radosław Krajewski
2020/07/28 10:47

Według najnowszych informacji młoda aktorka podpisała umowę z Marvelem na występ w serialu dla Disney+.

W produkcji jest kilka seriali Marvela, które będą integralną częścią kinowego uniwersum. Dzięki temu kolejni aktorzy dostaną szansę udziału w tym niezwykłym projekcie, jakim jest MCU. Najnowszym nabytkiem jest Hailee Steinfeld, aktorka i piosenkarka znana z Prawdziwego męstwa braci Coen, dwóch części muzycznego Pitch Perfect, a przede wszystkim z filmu Bumblebee. Teraz młoda gwiazda wystąpi u boku Jeremy’ego Rennera w serialu Hawkeye. Wcieli się w rolę Kate Bishop, czyli uczennicy Clinta Bartona, który będzie ją szkolił na swoją następczynię. Przyjęła przydomek swojego mentora, gdy ten zginął podczas jednej z akcji. Dziewczyna była członkinią grupy Young Avengers.

Hailee Steinfeld dołącza do uniwersum Marvela. Wystąpi w serialu Hawkeye

Przed kilkoma dniami pojawiły się wieści, że casting Steinfeld w Marvelu nie będzie możliwy z powodu obowiązującego kontraktu z Apple TV+. Aktorka występuje w serialu Dickinson dla platformy streamingowej Apple’a i umowa zakazuje jej udziału w produkcjach konkurencyjnych serwisów. Do tego harmonogram prac nad Hawkeye miał kolidować ze zdjęciami nad drugim sezonem Dickinsona. Jak podaje portal The Illuminerdi, który jest wiarygodnym źródłem informacji castingowych, Disney miał dogadać się z Apple na udział aktorki w serialu Marvela. Steinfeld podpisała już umowę i rozpoczęła przygotowania do wcielenia się w Kate Bishop.

GramTV przedstawia:

Produkcja serialu ma wystartować w październiku w Atlancie. Pierwszy sezon będzie liczył sześć odcinków, które zostaną wyreżyserowane przez Amber Finlayson, Katie Ellwood i Rhysa Thomasa. Hawkeye zadebiutuje na Disney+ jesienią przyszłego roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!