KFC zacznie drukować własne kurczaki

Mikołaj Ciesielski
2020/07/20 11:20
6
0

Popularna sieć fast-foodów chce wprowadzić do swojej oferty mięso, które zostanie wydrukowane na drukarce 3D.

KFC to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych sieci fast-foodów na świecie. Nic dziwnego, że koncern stale rozszerza swoją ofertę i stara się iść z duchem czasu. Jednak tym razem firma zaskoczyła wszystkich. KFC planuje wprowadzić do swojej oferty nuggetsy, czyli kawałki kurczaka w panierce, które zostaną wykonane z substytutu mięsa w całości wydrukowanego na drukarce 3D. Brzmi abstrakcyjnie, prawda?

KFC zacznie drukować własne kurczaki

Amerykańska sieć postanowiła nawiązać współpracę z rosyjską firmą 3D Bioprinting Solutions. Drukowane „mięso” ma składać się z komórek kurczaka oraz materiałów pochodzenia roślinnego. KFC dołoży wszelkich starań, aby wyprodukowane produkty smakowały tak, jak dania z oferty klasycznej.

GramTV przedstawia:

Koncern uważa, że produkcja „mięsa”, w której wykorzystuje się druk 3D, ma być dużo bardziej przyjazna dla środowiska. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Skusicie się na drukowanego „kurczaka”, czy jednak zostaniecie przy klasycznej ofercie KFC?

Komentarze
6
SikorQ napisał:

Świat już totalnie schodzi na psy. 

A za nim gram.pl. Nie ma na stronie bardziej interesującego newsa, jak kurczaki kfc z drukarki 3D.

Wiadomo. Jak gry, to Cyberpunk. Jak jedzenie, to kurczaki z drukarki. Jak hotel, to Trivago.

SikorQ
Gramowicz
20/07/2020 20:14

Świat już totalnie schodzi na psy. 

A za nim gram.pl. Nie ma na stronie bardziej interesującego newsa, jak kurczaki kfc z drukarki 3D.

Wszelakie zwierzęta kury, świnie, krowy są teraz karmione, wysoko kaloryczną paszą, białkiem czy sterydami. Więc nie potrzeba lat hodowli, a miesięcy. 

Minusem takich akcji jest słaba jakość mięsa, tzn bez konkretnych wartości odżywczych. Mam porównanie jedząc wszystkie te produkty na wsi, od lat. W kfc i innych tego typu badziewiach jesteśmy karmieni marną jakością mięsa, przyodzianą w bardzo smaczną skórkę. 

To tak odemnie. Pozdrawiam 

Headbangerr
Gramowicz
20/07/2020 12:41
dariuszp napisał:

Generalnie hodowla zwierząt jest nieopłacalna. Potrzebują lat żeby urosnąć, kupy surowców itp. Stąd właśnie pomysły na np takie wynalazki jak Impossible burger. 

Tak, to ma sens. Bo nikomu na świecie jeszcze nie przyszło do głowy, żeby hodować wiele partii, z których co chwilę kolejna dorasta. 
Trwa Wczytywanie