Nowe gry o Batmanie i Harrym Potterze pod szyldem Microsoftu?

Adam "Harpen" Berlik
2020/07/07 08:50

Wygląda na to, że Microsoft planuje kolejne inwestycje. Firma rozważa zakup działu firmy Warner Bros. odpowiedzialnego za wydawanie gier.

Nowe gry o Batmanie i Harrym Potterze pod szyldem Microsoftu?Jak wynika z informacji opublikowanych przez serwis internetowy The Information, kolejną – po Electronic Arts i Activision – firmą, która wyraziła chęć nabycia części koncernu Warner Bros. jest Microsoft. Mowa w tym przypadku o dziale zajmującym się dystrybucją gier wideo. W portfolio Warnera znajdziemy niezwykle uznane marki, takie jak Batman czy Harry Potter, które z pewnością pomogłyby Gigantowi z Redmond przyciągnąć kolejnych graczy.

Na razie jednak wszystko pozostaje w sferze plotek i niedomówień, chociaż – jak twierdzi The Information – wieści pochodzą z dwóch niezależnych źródeł. Warto jednak dodać, że AT&T, czyli firma, do której należy Warner Bros., nie podjęła ostatecznej decyzji w kwestii sprzedaży działu gier. Być może wcale nie zdecyduje się na jego wyodrębnienie, a Microsoft będzie musiał żyć bez Harry’ego i Batmana. Taka decyzja byłaby jednak nie na rękę Gigantowi z Redmond, bowiem właściciel marki Xbox robi obecnie wszystko, by zwiększyć zainteresowanie graczy przed premierą Xbox Series X. Konsola nowej generacji ma zadebiutować w tegorocznym okresie przedświątecznym.

GramTV przedstawia:

Jeśli jednak transakcja dojdzie do skutku, to Microsoft przejmie naprawdę uznane ekipy, takie jak: Rocksteady, WB Montreal i NetherRealm Studios. Poza wspomnianymi już dwukrotnie grami z Batmanem i Harrym Potterem, firma miałaby również prawa do takich marek, jak Władca Pierścieni czy Mortal Kombat. Nie są to więc nikomu nieznane tytuły, ale wręcz ikony (nie tylko) elektronicznej rozrywki, więc podczas ewentualnych negocjacji na stole pojawiły się z pewnością zawrotne sumy.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
07/07/2020 13:26

Ten news już był.