Będzie specjalna, miniaturowa wersja kontrolera Xbox

Adam "Harpen" Berlik
2020/07/07 13:13

8BitDo współpracuje z Microsoftem nad specjalnym gamepadem dla… smartfonów i tabletów.

Będzie specjalna, miniaturowa wersja kontrolera XboxWygląda jak retro kontroler, prawda? Owszem, bo firma 8BitDo postanowiła dostosować gamepad w wersji retro dla konsoli NES tak, by był on kompatybilny ze wszystkimi smartfonami i tabletami pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Wszystko z myślą o nadchodzącej usłudze Microsoftu xCloud, która będzie dostępna w ramach Xbox Games Pass i pozwoli nam na „granie w chmurze”.

Dzięki xCloud uruchomienie takich hitów, jak Gears of War, Forza Horizon czy Halo na niewielkim ekranie nie będzie stanowiło najmniejszych problemów. I, co ważne, nie jest to melodia dalekiej przyszłości, bowiem premiera usługi ma nastąpić jeszcze w tym roku. Kto wie, może zbiegnie się ona w czasie z debiutem Xbox Series X, czyli konsoli nowej generacji Giganta z Redmond. Ta ma pojawić się w sklepach jesienią.

GramTV przedstawia:

Mini kontroler Xbox od firmy 8BitDo wykorzystywać będzie technologię Bluetooth. Z informacji producenta wynika, że bateria wystarczy na 18 godzin rozgrywki. Co ciekawe, gamepad będzie zawierał specjalny klips z opcją regulacji, więc bez problemu połączymy go ze smartfonem lub tabletem. Aha, no i najważniejsze – cena: niespełna 45 dolarów, czyli około 180 złotych.

Komentarze
1
Majuss
Gramowicz
07/07/2020 15:41

Zdecydowanie wolę oryginalny rozmiar kontrolera Xbox niż mini.