Nowy mikro-handheld SEGI zmieści się w dłoni. Zapowiedziano Game Gear Micro

LM
2020/06/03 12:45

SEGA przygotowała cztery warianty kolorystyczne z inną biblioteką klasyków. Premiera w październiku – na razie wyłącznie w Japonii.

SEGA postanowiła uczcić 60. rocznicę obchodów swojej obecności na rynku specjalnym wydaniem retro konsolki. Japońska firma zapowiedziała mikroskopijne egzemplarze konkurującego niegdyś z Nintendo GameBoy 8-bitowej Game Gear. Wariant mikro oferuje przeszło 1-calowy ekran, mieści się w dłoni i zapewnia dostęp do kilku gier ze swojej epoki.

Co ważne, Game Gear Micro trafi na rynek w czterech różniących się kolorem i biblioteką gier wariantach, a SEGA oferuje dodatkową nakładkę z lupą, która pozwoli zwiększyć czytelność ekranu. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 80mm x 43mm x 20mm, gdzie obok guzików, głośnika, portu audio i malutkiego ekranu pojawi się także ładowany przez USB akumulator oraz sloty na dwie baterie AAA.

Nowy mikro-handheld SEGI zmieści się w dłoni. Zapowiedziano Game Gear Micro

Gry na SEGA Game Gear Micro

  • Czarny: Sonic the Hedgehog, Puyo Puyo 2, Out Run, Royal Stone;
  • Niebieski: Sonic Chaos, Gunstar Heroes, Sylvan Tale, Baku Baku Animal;
  • Żółty: Shining Force Gaiden: Ensei – Jashin no Kuni he, Shining Force: The Sword of Hajya, Shining Force Gaiden: Final Conflict, Nazopuyo Aruru no Ru;
  • Czerwony: Revelations: The Demon Slayer, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special, The GG Shinobi, Columns;

GramTV przedstawia:

Game Gear Micro zadebiutuje w Kraju Kwitnącej Wiśni 6 października, ale nie wiadomo, czy SEGA pokusi się o dystrybucję sprzętu poza Japonią. Sugerowany koszt retro konsolki to w przeliczeniu na złotówki około 180 PLN, ale będzie możliwość zakupu wszystkich czterech wariantów wraz ze wspomnianą lupą za równowartość niespełna 1000 złotych.

Gry na SEGA Game Gear Micro, Nowy mikro-handheld SEGI zmieści się w dłoni. Zapowiedziano Game Gear Micro

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!