News

PlayStation zmniejsza prędkość pobierania gier w Europie

Maria Wawrzyniak, 24.03.2020 21:30 0

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się wiadomość o zmniejszeniu prędkości pobierania plików z PlayStation Store

Dzisiaj na blogu PlayStation pojawił się nowy wpis, w którym Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment poinformował o nadchodzących zmianach w kwestii prędkości pobierania plików z PlayStation Store. Okazuje się więc, że japoński gigant postanowił nieco zwolnić tempo pobierania plików z PSN, aby zapobiec przeciążeniom sieci. Co ważne, nie musimy się w żadnym wypadku obawiać jakiegokolwiek wpływu na rozgrywkę – ta będzie taka sama, bowiem zmiany zostaną wprowadzone wyłącznie w przypadku ściągania plików z cyfrowego sklepu. Sony zdaje sobie sprawę, że gry pozwalają wielu osobom w obecnej sytuacji na interakcję z ukochanymi osobami, jednocześnie zapewniając rozrywkę, która jest teraz potrzebna wszystkim bardziej, niż kiedykolwiek. Mimo wszystko jednak firma postanowiła współpracować z dostawcami usług internetowych w całej Europie, aby tym samym pomóc zachować ogólny dostęp do sieci dla wszystkich użytkowników.

Granie w gry video pozwala graczom na całym świecie komunikować się ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, oraz na czerpanie przyjemności z niezwykle potrzebnej dziś rozrywki. Sony Interactive Entertainment współpracuje z dostawcami usług internetowych w Europie, aby pomóc zachować dostęp do sieci dla całej internetowej społeczności. Wierzymy, że nasz wkład w tę współpracę pozwoli rozwiązać wszelkie problemy ze stabilnością sieci – zwłaszcza, że w obecnych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na izolację i polega na rozrywce oraz utrzymywaniu kontaktu z innymi ludźmi wyłącznie w internecie.

Gracze mogą doświadczyć nieco wolniejszego lub opóźnionego pobierania plików gier, jednak wciąż będą mogli cieszyć się taką samą rozrywką. Doceniamy wszelkie wsparcie oraz zrozumienie naszej społeczności, a także ich wkład i zaangażowanie, bowiem podejmujemy te działania w celu zachowania dostępu (do sieci – przyp. red.) dla wszystkich.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze