Uncensored Library to wirtualna biblioteka z ocenzurowanymi dziełami z całego świata w Minecrafcie

Maria Wawrzyniak
2020/03/15 15:15

Niedawno wystartował projekt pod nazwą Uncensored Library – mowa o stworzonej w Minecrafcie wirtualnej bibliotece z dziełami ocenzurowanymi przez wiele państw.

Uncensored Library to projekt stworzony dzięki współpracy organizacji Reporterzy bez Granic wraz ze studiem deweloperskim BlockWorks. Chodzi o wielką wirtualną bibliotekę dzieł ocenzurowanych przez rządy różnych państw, która została zbudowana w grze Minecraft – aby ją odwiedzić, wystarczy wejść na oficjalną stronę projektu (którą znajdziecie pod tym adresem) i połączyć się z serwerem. Alternatywnym rozwiązaniem jest pobranie plików z oficjalnej strony Uncensored Library.

Mamy tutaj do czynienia z wyspą, w której centrum znajduje się wspomniana biblioteka. Mapa jest pełna najmniejszych detali, aczkolwiek główną atrakcją są oczywiście wspomniane dzieła – znajdziemy tutaj mnóstwo artykułów oraz książek, które zostały ocenzurowane w takich krajach, jak Egipt, Rosja czy Arabia Saudyjska. Powyżej znajdziecie również krótki filmik prezentujący całą inicjatywę oraz kilka autorów, których dzieła znalazły się w wirtualnej bibliotece.


GramTV przedstawia:

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!