News

Square Enix będzie tworzyło gry na dwie generacje konsol

pepsi, 26.02.2020 17:44 0

Square Enix nie zamierza ani opuszczać obecnej generacji konsol, ani też wzbraniać się przed wejściem na tę nadchodzącą. PS5 i Xbox Series X trafią na rynek tej jesieni.

Pojawienie się na rynku nowych konsol sprawia, że poszczególne tytuły zwykle trafiają na szerszą gamę platform. Zwłaszcza kilka-kilkanaście miesięcy po premierze sprzętów następnej generacji gry są produkowane z myślą o dwóch generacjach: nowej i dotychczasowej. Tę właśnie ścieżkę przy okazji pojawienia się PlayStation 5 i Xbox Series X.

Następna generacja konsol będzie wstecznie kompatybilna, więc mamy w planie przez pewien czas dopilnować, by nasze nowe tytuły były dostępne zarówno na obecnej, jak i następnej generacji konsol. Dopiero po upływie dłuższego czasu zaczniemy wypuszczać gry wyłącznie na konsole następnej generacji

- oświadczyło Square Enix w nocie do inwestorów. Pierwszą grą z katalogu Square Enix potwierdzoną na obie generacje jest Outriders od polskiego studia People Can Fly.

Oferta gier w sklepie sferis.pl

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!