News

Nadchodzi Delirium, kolejne rozszerzenie do Path of Exile. Data premiery i pierwsze konkrety

LM, 26.02.2020 08:55 0

Nowe wyzwania świata koszmaru, niemal 300 nowych rozgałęzień dla umiejętności pasywnych, a także poprawki i nowinki w endgame. Data premiery i zwiastun Path of Exile Delirium.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami studio Grinding Gear Games zaprezentowało fanom Path of Exile kolejne rozszerzenie do swojego action-RPG. Tym samym dowiedzieliśmy się, że najnowszy dodatek do gry ukaże się pod tytułem Delirium, a zgodnie z odliczaniem umieszczonym na jego stronie, jego premiera odbędzie się w piątek 13 marca. Całość wprowadzi do gry nieco horroru, głównie przez szereg specjalnych wyzwań, ale wraz z nimi twórcy wprowadzają też stosowne nagrody.

Wraz z pojawieniem się Delirium, w Path of Exile znajdziemy specjalne lustra. Jeśli je przekroczymy, to automatycznie znajdziemy się w zasięgu działania mgły koszmaru. Z niej wyłonią się zupełnie nowi przeciwnicy, a wcześniej znani oponenci zyskają szereg nowych zdolności. Oczywiście tam, gdzie większe wyzwanie, to i lepsze nagrody, jednak najważniejszą z nich wydaje się znaczne rozbudowanie drzewka umiejętności biernych, aż o 280 nowych węzłów. Obok tego Delirium wprowadza nowinki i daleko idące poprawki do systemu Atlas dla endgame. Rzućcie okiem na opublikowany przez producenta zwiastun.

Jednocześnie Grinding Gear Games zaprezentowało nowe pakiety wsparcia, których zakup pozwoli twórcom sfinansować dalsze prace, nie tylko nad Path of Exile, ale zapowiedzianymi w minionym roku Path of Exile 2 oraz Path of Exile: Mobile. Przypomnijmy, że Path of Exile 2 nadpisze pierwszą odsłonę i połączy wszelką zawartość obu projektów – premiera nastąpi najszybciej w 2021 roku, ale być może jeszcze przed końcem bieżącego roku odbędą się testy beta sequela.

Delirium jest pierwszym z tegorocznych rozszerzeń do Path of Exile, kolejne – zgodnie z harmonogramem – pojawi się najpóźniej w czerwcu. Path of Exile dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=fapKac1eA6Y&feature=emb_title

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!