News

Remedy z czterema bieżącymi projektami. Control gotowe do wejścia na nowe platformy

LM, 14.02.2020 15:35 0

W nowym sprawozdaniu finansowym Remedy wspomina o sieciowej grze usłudze znanej jako Vanguard i wspomina o możliwości rozszerzenia listy platform docelowych dla ubiegłorocznego Control.

Ciekawe wieści dla fanów fińskiego studia Remedy Entertainment, W najnowszym komunikacie skierowanym do inwestorów firma wyliczyła łącznie cztery prowadzone obecnie projekty. Wśród doskonale znanych pojawiła się wzmianka o nastawionej na sieciową rozgrywkę grze-usłudze, która pojawiła się pod kodową nazwą Vanguard. Nie ujawniono tu żadnych konkretów, ale z pewnością tytuł dotrze na rynek w późniejszym terminie, a jego zapowiedzi powinniśmy wyglądać podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Obok Vanguard przywołano jedynie linię fabularną do gry CrossFire 2 i zapowiedziane wcześniej dwa dodatki do ubiegłorocznej gry Control.

Co równie ważne, ta ostatnia ma szansę pojawić się również na next-genach. Remedy nie użyło w sprawozdaniu żadnych nawiązań do konkretnych platform, a jedynie zwróciło uwagę na unikatowość gry i jej technologiczne zaawansowanie. Oczywiście może tu być też mowa o usługach streamingowych, ale ostatecznie nic nie stoi na przeszkodzie, by Control pojawiło się i tu, i na konsolach nowej generacji.

Control zadebiutowało w sierpniu na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł jeszcze w marcu doczeka się pierwszego fabularnego rozszerzenia – The Foundation, które zaplanowano na 26 marca. Gra Remedy okazała się hitem dzisiejszej gali DICE Awards, o czym wspominaliśmy nieco wcześniej.

https://www.youtube.com/watch?v=PT5yMfC9LQM

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze