News

NiOh sprzedało się w ponad trzech milionach egzemplarzy, twórcy planują nową markę na PlayStation 5

Maria Wawrzyniak, 09.02.2020 19:45 1

Deweloperzy ze studia Team Ninja wraz z przedstawicielami firmy Koei Tecmo poinformowały o sukcesie sprzedażowym gry NiOh, która rozeszła się już w 3 milionach kopii.

NiOh, czyli ciepło przyjęte RPG akcji od studia Team Ninja obchodziło w ubiegły piątek swoje trzecie urodziny. Z tej okazji twórcy uznali za stosowne pochwalić się (via Gematsu) wynikami sprzedaży produkcji, która rozeszła się już w ponad 3 milionach sztuk. Na ten wynik składa się zarówno sprzedaż w dystrybucji cyfrowej, jak i liczba egzemplarzy wysłanych do sklepów. Jeśli weźmiemy dodatkowo pod uwagę fakt, iż w lutym ubiegłego roku firma Koei Tecmo informowała o sprzedaży 2 i pół miliona sztuk, NiOh w ciągu roku znalazło pół miliona nowych nabywców.

Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała 7 lutego 2017 roku wyłącznie na konsolach PlayStation 4. Dopiero dziewięć miesięcy później doczekała się premiery na pecetach. Gra, prócz sukcesu sprzedażowego, osiągnęła naprawdę niezłe wyniki w recenzjach – zarówno mediów branżowych, jak i graczy. Powodzenie gry owocowało kontynuacją, czyli NiOh 2 – premiera dwójki została zaplanowana na 13 marca bieżącego roku. Ponadto przedstawiciele studia Team Ninja oficjalnie wyrazili chęć opracowania zupełnie nowej marki na konsolę nowej generacji od Sony, czyli PlayStation 5.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze