Popkultura

Andrzej Sapkowski miał niewielki udział w serialu Wiedźmin gdyż… nie lubi się przepracowywać

LM, 28.01.2020 06:40 4

Przy okazji przyznał, że nie próbował narzucać żadnych koncepcji ekipie odpowiedzialnej za produkcję serii.
 

Od premiery pierwszego sezonu serialu Wiedźmin na platformie streamingowej Netflix minął przeszło miesiąc, ale jak dotąd nie mieliśmy okazji dowiedzieć się, co tak właściwie o jego sukcesie sądzi twórca uniwersum – Andrzej Sapkowski. Jak dotąd, bo wczoraj na łamach serwisu Gizmodo ukazał się wywiad z pisarzem. Tym samym dowiedzieliśmy się, jak znaczny udział miał Sapkowski w powstanie serialu; czy nadał mu właściwy kierunek; i jak widzi swoją przyszłość. Okazuje się, że rola Sapkowskiego w powstawaniu Wiedźmina od Netflix była bardzo znikoma i to na jego własne życzenie. W przywołanym wywiadzie stwierdził, że nie lubi pracować zbyt ciężko czy zbyt długo, a tak właściwie, to nie lubi pracować wcale. Na dokładkę przytoczył słowa z Ewangelii św. Jana i poprosił, żeby ten bez winy pierwszy rzucił kamieniem.

Sapkowski nie tylko nie chciał brać czynnego udziału w pracach nad serią, ale też postanowił oddać jej twórcom całkowitą twórczą swobodę. Wyznał, że nie narzucał producentom własnej wizji Wiedźmina i nie zabiegał o nic konkretnego – wspierał ekipę dobrą radą tylko wtedy, gdy twórcy sami się do niego zgłaszali. Przy okazji przyznał, że duży wpływ na podjęcie współpracy dotyczącej rzeczonego serialu miało pozytywne usposobienie i przyjazne nastawienie jego rozmówców. Jednocześnie sarkastycznie wyznał, że nie uronił łzy, gdy dowiedział się, że niezbędny będzie dodruk Ostatniego życzenia na Zachodzie.

Zapytany o wizję swojej przyszłości przytoczył słowa Joe Abercrombie, jednego ze swoich ulubionych pisarzy, wedle którego życie nie jest takie kolorowe i najlepszym wyjściem jest zredukowanie swoich oczekiwań, by dać się pozytywnie zaskoczyć.

Wiedźmin od Netflix zadebiutował z pierwszym sezonem 20 grudnia i od razu wskoczył do czołówki najpopularniejszych produkcji. Ekipa filmowa już pracuje nad drugim sezonem, który zaplanowano na 2021 rok, a obok niego powstaje serial animowany Wiedźmin: Zmora Wilka.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze