News

PlayStation 5 doczeka się aktualizacji na wzór PS4 i PS4 Pro?

pepsi, 05.12.2019 20:46 11

Technologia rozwija się w coraz szybszym tempie. Władze Sony zdają sobie z tego sprawę i chcą nadążyć za postępującymi zmianami.

- W przeszłości cykl jednej platformy trwał od siedmiu do dziesięciu lat, ale w świetle gwałtownego rozwoju i ewolucji technologii, teraz mamy tak naprawdę cykle trwające 6-7 lat – zauważa wiceprezes wykonawczy Sony Interactive Entertainment, Masayasu Ito, w wywiadzie udzielonym redakcji Game Informera. Producenci konsol już w trakcie tej generacji zdążyli zresztą zareagować na nową rzeczywistość, wypuszczając ulepszone wersje swoich platform. Wygląda na to, że Sony zamierza skopiować tę strategię w przypadku PS5.

- Nie możemy w pełni nadgonić gwałtownego rozwoju technologii, dlatego uważamy, że w przypadku PS5 cykl będzie trwał sześć do siedmiu lat. Określając cykl życia platformy powinniśmy być w stanie zmienić samą platformę i spróbować wprowadzić usprawnienia technologiczne. Taki przyświecał nam cel, a test bojowy nastąpił w momencie premiery PS4 Pro w trakcie cyklu PS4 – wyjaśnia Ito.

PlayStation 5 zostało oficjalnie zapowiedziane w październiku tego roku.

Gry na PS4 w sklepie sferis.pl

najnowsze