News

Według nieoficjalnych doniesień trwają prace nad kontynuacją A Plague Tale: innocence

Maria Wawrzyniak, 04.12.2019 21:20 1

Premiera odbyłaby się dopiero w bliżej nieokreślonym okresie 2022 roku, więc nieprędko. Tak czy inaczej, to byłaby dobra wiadomość.

Wczoraj w serwisie XboxSquad pojawiła się ciekawa notka, według której w Asobo Studio trwają prace nad kontynuacją A Plague Tale: Innocence. Według najnowszych doniesień gra zostanie oficjalnie zaprezentowana w przyszłym roku – istnieje szansa, że stanie się to podczas targów E3 – zaś jej premiera miałaby się odbyć dopiero w 2022 roku. Wspomniany serwis zapewnia, że firma Focus Home Interactive potwierdziła te plotki, aczkolwiek stanowisko wydawcy, do którym podzielił się brytyjski oddział serwisu Eurogamer nie stanowi jednoznacznego potwierdzenia tych plotek.

Focus Home Interactive i Asobo są niezwykle dumni ze świetnej sprzedaży oraz bardzo ciepłego przyjęcia A Plague Tale: Innocence zarówno przez krytyków, jak i graczy. Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem licznych nagród i nominacji, w tym za najlepszą fabułę w ramach plebiscytu The Game Awards, którego wyniki poznamy już w przyszłym tygodniu. Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby gra zdobyła jeszcze większe uznanie wśród graczy i będziemy promować ten tytuł na tyle, na ile zasługuje. W ubiegłym roku ogłosiliśmy kontynuację współpracy ze studiem Asobo, jednakże nigdy nie potwierdziliśmy, że chodzi o sequel A Plague Tale: Innocence. Więcej szczegółów na temat przyszłego projektu zdradzimy, kiedy nadejdzie odpowiedni czas.

Nie zmienia to jednak faktu, że wydawca zaprzeczył doniesieniom o rozpoczęciu prac nad A Plague Tale 2 – po prostu nie dostaliśmy potwierdzenia. Zwłaszcza że byłoby to świetnym posunięciem, jeżeli weźmiemy pod uwagę niezwykle dobre recenzje i oceny pierwszej części. Przypomnijmy, że A Plague Tale: Innocence zadebiutowało 14 maja 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.


najnowsze