Nintendo Switch miało swój najlepszy tydzień w historii w Stanach Zjednoczonych

Maria Wawrzyniak
2019/12/04 23:00

Firma postanowiła podsumować okres świąteczny i okazało się, że ubiegły tydzień był najlepszym w całej historii wspomnianej konsoli.

Nintendo postanowiło podzielić się ze światem wynikami sprzedaży z okresu świątecznego obejmującego dni od 24 do 30 listopada. Okazuje się, że ubiegły tydzień był najlepszym tygodniem sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych w historii Nintendo Switcha. Korporacja sprzedała łącznie 830 000 egzemplarzy Nintendo Switch oraz Nintendo Switch Lite. Podkreślono równocześnie, że tak dobre wyniki sprzęt osiągnął głównie dzięki premierze wersji Lite, celebrowaniu Święta Dziękczynienia przez Amerykanów oraz wielu promocjom zorganizowanym z okazji Black Friday.Nintendo Switch miało swój najlepszy tydzień w historii w Stanach Zjednoczonych

Całkowita sprzedaż Nintendo Switch w Stanach Zjednoczonych wynosi już 17,5 milionów egzemplarzy. Na całym świecie liczba wynosi 41 milionów, co stawia tę konsolę niebezpiecznie blisko legendarnego SNESa, które sprzedało się łącznie w 49 milionach sztuk. Warto również zaznaczyć, że spory wpływ na tak dobre wyniki giganta ma między innymi premiera Pokemon Sword i Pokemon Shield, które w Stanach znalazło już 3 miliony nabywców, a także promocyjny zestaw Switcha z grą Mario Kart 8 Deluxe z okazji Black Friday. Dzisiaj ogłoszono również współpracę Nintendo z firmą Tencent, dzięki czemu konsola Nintendo Switch zadebiutuje w Chinach 10 grudnia bieżącego roku.


GramTV przedstawia:

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!