News

CD Projekt RED kończy wsparcie Gwinta na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Maria Wawrzyniak, 04.12.2019 22:05 0

Deweloperzy ze studia CD Projekt RED poinformowali o planowanym zakończeniu wsparcia gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana na konsolach.

Jeżeli gracie w Gwinta na PlayStation 4 lub Xboksie One, mamy dla Was dość przykre wieści. Studio CD Projekt RED zapowiedziało dzisiaj koniec wsparcia konsolowych wydań swojej gry karcianej. Z tego względu począwszy od 9 grudnia tytuł nie otrzyma żadnych aktualizacji ani dodatków na wspomnianych platformach sprzętowych. Nie będzie już także możliwości gry z użytkownikami inny platform za pomocą funkcji cross-play lub wydania jakiejkolwiek kwoty na mikrotransakcje. Taką decyzję deweloperzy uzasadnili zwyczajną niemożnością wspierania gry na wszystkich platformach jednocześnie po premierze Gwinta na urządzeniach mobilnych. Ostatecznie więc zdecydowano się pozostawić produkcję tylko na najpopularniejszych obecnie platformach, czyli pecetach oraz urządzeniach z systemami Android i iOS.

W tym samym dniu zostanie również uruchomiona specjalna strona internetowa, która pozwoli graczom zgłosić się na listę chętnych do skopiowania postępów z konta konsolowego na nowe lub istniejące już konto GOG. Zaznaczono jednak, że taki proces da się przejść wyłącznie wtedy, kiedy nie mamy jeszcze żadnych postępów w Gwincie na danym koncie GOG. Nie ma również możliwości połączenia ze sobą konta konsolowego z kontem GOG. Co więcej, twórcy nie będą w stanie umożliwić użytkownikom zachowania pyłu meteorytowego w przypadku konsoli PlayStation 4, dlatego zalecają wydanie go na przedmioty. Strona będzie aktywna do 9 czerwca 2020 roku – wtedy też twórcy całkowicie usuną dostęp do gry na konsolach.


najnowsze