YouTube pozwoli młodszym użytkownikom oglądać brutalniejsze sceny z gier

LM
2019/12/03 12:45
2
0

Jeśli brutalne sceny nie będą przeważać na materiale, to serwis nie będzie nakładać ograniczeń wiekowych.

YouTube pozwoli młodszym użytkownikom oglądać brutalniejsze sceny z gier

Google poinformowało o zmianach na serwisie YouTube dotyczących moderowania materiałów zawierających oskryptowaną lub symulowaną przemoc. Odnosi się to przede wszystkim do zapisów rozgrywki z gier wideo, które teraz będą oglądane przez młodszych graczy. Zgodnie z nową polityką, YouTube odróżnia prawdziwą przemoc od tej przygotowanej na potrzeby rozgrywki w grach wideo i nie będzie traktował ich jednakowo.

To oznacza, że materiały wideo zawierające brutalne sceny będą musiały zostać zatwierdzone przez serwis, ale nie zawsze będą na nie nakładane ograniczenia wiekowe. Największy wyjątek stanowią tu gry przepełnione stylistyką gore i bardzo brutalnym style gry – jeśli będą one dominować przez większość przygotowane przez youtubera materiału, to mogą zostać nałożone na nie ograniczenia wiekowe. Jednocześnie YouTube podkreśla, że nawet wyreżyserowane sceny brutalności osadzone w realnym świecie będą zablokowane dla młodszych użytkowników.

Tym samym growi youtuberzy powinni mieć nieco większe pole do popisu, oczywiście tak długo, jak sceny czystek i brutalnego rozrywania mobków nie zdominują całego materiału. Jednak wraz z tym dochodzi też większa ekspozycja młodszych użytkowników na brutalniejsze treści, co powinni mieć na uwadze też rodzice, którzy zostawiają dzieci same z wyszukiwarką filmów Google’a.


GramTV przedstawia:

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
03/12/2019 15:21

Sorki, ze spytam ale jak to się będzie miało do COPPA ? Ktos tak z YT chyba zapomniał że to wchodzi w zycie od przyszłego roku :P

Headbangerr
Gramowicz
03/12/2019 13:49

Większa ekspozycja dzieci na brutalne treści... Pokażcie mi jednego dzieciaka w najmłodszych klasach podstawówki, który nie potrafi dostać się na strony dla dorosłych. Oczywiście rozumiem, że brak zabezpieczeń w kolejnym serwisie jeszcze bardziej to ułatwia i rozpowszechnia.