News

Wystartował pierwszy sezon w Call of Duty: Modern Warfare

Maria Wawrzyniak, 03.12.2019 20:30 0

Jedna z największych aktualizacji w historii serii wylądowała dzisiaj na serwerach Call of Duty: Modern Warfare.

Dziś o godzinie 19:00 jednocześnie na wszystkich platformach wystartował pierwszy sezon Call of Duty: Modern Warfare. Razem z nim gracze otrzymali największą do tej pory aktualizację zawartości, aczkolwiek warto podkreślić, że nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano, stały się od razu dostępne – na niektóre z nich będziemy musieli poczekać. Na razie jednak darmowa zawartość to przede wszystkim sześć nowych map w rozgrywkach wieloosobowych, trzy tryby multiplayercztery misje w kooperacjidwie bronie oraz dwie skórki dla operatorów. Za darmo będziemy mogli odblokowywać nagrody do 23. poziomu, przy czym osiągnięcie każdego z nich zajmie nam około godziny grania. Jeżeli natomiast będziemy chcieli odblokować tych nagród więcej, musimy wówczas zaopatrzyć się w płatną przepustkę bitewną (Battle Pass), która pozwoli nam kontynuować zabawę do poziomu setnego, oferując sporo przedmiotów kosmetycznych.

Nowością jest natomiast możliwość odblokowywania punktów COD poprzez granie, jako nagrody w przepustce bitewnej. Mogą one później posłużyć do zakupu samego Battle Passa w następnym sezonie, co praktycznie jest takim samym systemem, który funkcjonuje chociażby w grze Fortnite. Droższa wersja przepustki odblokuje od razu nagrody do 20. poziomu, aczkolwiek każdą z nich będziemy mogli również kupić od razu osobno za 150 punktów COD lub razem za 150 000 punktów. Przepustka bitewna kosztuje 1000 punktów COD lub 10 dolarów (około 40 złotych). Poniżej możecie zobaczyć film jednego z twórców na YouTubie o pseudonimie eColiEspresso, który zaprezentował w nim wszystkie przedmioty przepustki do setnego poziomu.

https://youtu.be/n-u2RKqfirg

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare zadebiutowało 25 października 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Zainteresowanych odsyłamy również do naszego kompendium na temat gry oraz do recenzji.


najnowsze