News

Celebrating 25 Years of Play - specjalna notka prezesa Sony Interactive Entertainment dla fanów

Maria Wawrzyniak, 03.12.2019 22:25 0

Narka PlayStation obchodzi dziś swoje 25. urodziny. Z tej okazji prezes Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan – powspominał dawne czasy.

Z okazji 25. urodzin marki PlayStation Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment napisał specjalną notkę do wszystkich fanów, która została opublikowana na oficjalnym blogu – w wiadomości powspominał początki pierwszej konsoli Sony, kiedy to trafiła na rynek 3 grudnia 1994 roku. Oprócz tego we wpisie znalazła się również informacja, aby w ciągu najbliższych kilku dni uważnie obserwować i na bieżąco sprawdzać wspomnianego bloga oraz konta firmy w social mediach, w związku z obchodami rocznicy. Czy to oznacza jakieś konkursy lub promocje? Zobaczymy!

3 grudnia 1994 roku – w tym tygodniu upływa już 25 lat – pierwsze PlayStation zadebiutowało w Japonii. Zaczynając skromnie w ramach Sony, Ken Kutaragi oraz jego zespół przedstawili światu wizję wniesienia gier wideo na zupełnie nowy poziom, jako formy rozrywki, którą mógłby cieszyć się każdy, a także stworzenia platformy dla twórców gier, na której będzie można wyrazić swoją kreatywność. Pierwszego dnia PlayStation sprzedało się w Japonii w liczbie 100 000 sztuk, aby następnie stać się pierwszą w historii domową konsolą, która przekroczyła liczbę 100 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Trafiliśmy w gusta growej społeczności, ponieważ PlayStation oferowało doświadczenia, które wykraczały poza to, co ktokolwiek mógłby sobie wówczas wyobrazić, że jest możliwe dzięki domowej konsoli. Od samego początku otwieraliśmy się na deweloperów, zapewniając im narzędzia oraz technologie do tworzenia pięknych i ekspansywnych światów, a także eksperymentowania z zupełnie nowymi pomysłami. Takie podejście pozwoliło nam osiągnąć różnorodność gier, z których znane jest PlayStation. To prawdziwa wizytówka naszej marki na wielu generacjach wszelkich platform sprzętowych.

W ciągu ostatnich 25 lat PlayStation znajdowało się w czołówce branży i jestem zaszczycony, że od samego początku należę do tego zespołu. Pamiętam, że kiedy jeszcze pomagałem założyć placówkę firmy w Europie, musiałem zacząć od zera z wieloma rzeczami – od zatrudniania pracowników do zamawiania mebli. W tamtych czasach koncentrowaliśmy się przede wszystkim na obsłudze lokalnych rynków, by mieć pewność, że gracz w Polsce poczuje się częścią szerszej społeczności PlayStation – tak samo, jak gracz w Wielkiej Brytanii, Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Dzięki wsparciu pełnych pasji fanów z całego świata nasz biznes znacznie się rozrósł, a skupienie się na społeczność jest ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Patrzenie na fanów, którzy dorastali bawiąc się dzięki PlayStation i przekazali swoją miłość do gier dzieciom, które teraz grają na PlayStaion 4, uczy mnie pokory.

W imieniu wszystkich w PlayStation – dziękujęmy za to, że wybraliście się z nami w tę podróż. Nie możemy się doczekać, aby razem z Wami świętować to, co będzie dalej!

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze