News

Ważny współpracownik opuszcza szeregi studia Kojima Productions

Maria Wawrzyniak, 28.11.2019 20:25 0

Kenichiro Imaizumi był producentem zaangażowanym nie tylko w tworzenie Death Stranding, ale również prawie wszystkich odsłon Metal Gear Solid.

Wczoraj serwis Video Games Chronicle (VGC) poinformował w swojej wiadomości o rzekomym odejściu jednego z kluczowych dotychczas członków studia Kojima Productions. Okazuje się więc, że Kenichiro Imaizumi opuścił zespół niedługo po wydaniu gry Death Stranding. Był jednym ze współzałożycieli studia, a także pełnił w nim role dyrektora korporacyjnego oraz producentaNie poznaliśmy oficjalnych powodów tej decyzji, aczkolwiek anonimowe źródła donoszą, że podobno chodziło o pewien konflikt z innymi równie wysoko postawionymi osobami w zespole. Wielu graczy odejście zaskoczyło, ponieważ jest ono równoznaczne z zakończeniem wieloletniej współpracy z Hideo Kojimą – Imaizumi był jeszcze producentem w firmie Konami w latach 1995-2015 i pracował przy prawie wszystkich odsłonach kultowego cyklu Metal Gear Solid.

Nic jednak nie zmienia faktu, że firma postanowiła się nie zatrzymywać – wiemy już o tym, że Kojima Productions rozpoczęło prace nad nowym projektem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż dostaniemy produkcję utrzymaną w klimatach mrożącego krew w żyłach horroru. A przynajmniej takie chęci wyraził ostatnio sam Kojima. Przypomnijmy jeszcze, że Death Stranding zadebiutowało 8 listopada wyłącznie na konsolach PlayStation 4. Produkcja pojawi się ostatecznie na komputerach osobistych, jednak na to poczekamy do początku lata przyszłego roku.


najnowsze