News

Ruszyły prace nad drugim epizodem Final Fantasy VII Remake

Maria Wawrzyniak, 26.11.2019 16:45 0

Square Enix potwierdziło rozpoczęcie prac nad drugim epizodem Final Fantasy VII Remake, dzieląc się także swoimi przemyśleniami na temat pierwszego.

Jak wiecie lub też niekoniecznie, remake kultowego jRPG-a z 1997 będzie podzielony na kilka osobnych epizodów. Wczoraj natomiast deweloperzy ze studia Square Enix postanowili podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi produkcji jako całości, a także epizodu pierwszego. Oprócz tego nie omieszkali poinformować, że prace nad drugim epizodem Final Fantasy VII Remake już trwają. Wszystko zawarli w obszernym wpisie zamieszczonym na oficjalnej stronie Square Enix, gdzie przedstawili cały zespół, wspomnieli o nowych bossach w grze oraz zapewnili, że gracze nie muszą się martwić o rozmiary kolejnych części produkcji. Przede wszystkim jednak dowiedzieliśmy się o pracach nad wspomnianym drugim epizodem:

Rozpoczęliśmy już prace nad kolejną częścią, jednak jestem pewien, że gdy już zagracie w ten tytuł, rozwiniemy Wasze oczekiwania tak, jak świat, który wykracza poza granice Midgar.

Źródło: square-enix-games.com

Powyższe słowa napisał Tetsuya Nomura, główny reżyser tytułu. Twórca podkreślił również, że mimo faktu, iż pierwsza część Final Fantasy VII Remake koncentruje się szczególnie na wspomnianej krainie Midgar, jej rozmiary są znacznie większe, niż wielu z nas się spodziewa. Oprócz tego, odpowiedzialny za scenariusz gry Kazushige Nojima zdradził, że w odświeżonej wersji będzie znacznie mniej miejsca na interpretację gracza, co prawdopodobnie zmieni sposób, w jaki będziemy odczuwać i odbierać całą historię. Tym sposobem wszystko, co dotychczas było jedynie w naszej wyobraźni, teraz w wielu przypadkach pojawi się na ekranie, być może rzeczywiście zwiększając immersję. Naoki Hamaguchi, zajmujący się designem oraz programowaniem gry, zaznaczył z kolei, że mimo wszystko twórcy cały czas pamiętają o pierwowzorze i darzą go ogromnym szacunkiem. Poznaliśmy również Terukiego Endo, który odpowiada za mechanikę walk i dowiedzieliśmy się, że w tym przypadku jest podobnie. Zainteresowanych po raz kolejny zapraszamy pod ten adres, gdzie możecie przeczytać (oczywiście po angielsku) cały wpis.

Przypomnijmy, że Final Fantasy VII Remake zadebiutuje na rynku 3 marca 2020 roku i będzie dostępne wyłącznie na konsolach PlayStation 4.


najnowsze