Microsoft planuje tworzyć tytuły ekskluzywne dla platformy streamingowej Project xCloud

Maria Wawrzyniak
2019/11/24 14:40

Informacji udzielił wiceprezes Microsoftu, który zdradził, że choć na razie nie podano żadnych szczegółów, rozmowy z producentami trwają.

Podczas wydarzenia X019 wiceprezes firmy Microsoft, Kareem Choudhry, zdradził w wywiadzie z portalem Stevivor kilka szczegółów na temat przyszłości nowej platformy streamingowej xCloud. Dowiedzieliśmy się, że firma ma w planach wprowadzenie tytułów ekskluzywnych dla xCloud – na ten moment wprawdzie nie podano żadnych konkretnych informacji, jednak Choudhry zaznaczył, że trwają już pierwsze rozmowy z producentami. Zdradził również, że niedawno do xCloud dodano tak zwaną funkcję świadomej chmury, dzięki której gra ma wiedzieć, czy jest przesyłana strumieniowo, czy nie. To z kolei da deweloperom możliwość wprowadzania zmian dotyczących streamingu – na przykład zmiana rozmiaru czcionki lub kawałka kodu sieciowego.Microsoft planuje tworzyć tytuły ekskluzywne dla platformy streamingowej Project xCloud

Jeżeli chodzi o tytuły ekskluzywne dla xCloud, aktualnie jesteśmy na etapie wczesnych rozmów z różnymi producentami, aczkolwiek nie mamy jeszcze żadnych konkretnych ogłoszeń do przekazania. Stworzenie oraz rozwój nowej marki może zająć nawet od osiemnastu miesięcy do pełnych dwóch lat.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego Choudhry przyznał, że po premierze konsoli Xbox Scarlett usługa streamingowa zostanie dostosowana do możliwości, jakie zaoferuje nowy sprzęt. Na ten moment z platformy streamingowej xCloud mogą korzystać jedynie posiadacze urządzeń mobilnych (telefonów oraz tabletów) z systemem Android. W przyszłym roku usługa ma zadebiutować na komputerach z systemem Windows 10.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!