Call of Duty: Modern Warfare pobiło kolejny rekord sprzedażowy

Maria Wawrzyniak
2019/11/24 22:10
0
0

Tytuł stał się najlepiej sprzedającą się produkcją w dystrybucji cyfrowej w okresie premierowym w 2019 roku.

W serwisie SuperData dwa dni temu pojawił się kolejny raport, tym razem dotyczący cyfrowej sprzedaży gier w październiku bieżącego roku. Dowiedzieliśmy się, że w zeszłym miesiącu na produkcje cyfrowe wydano aż 8,84 miliarda dolarów, wliczając w to zarówno użytkowników komputerów osobistych, konsol, jak i urządzeń mobilnych. Oczywiście, znaczną część wydatków zawdzięcza się mikropłatnościom. Wynik jest o 3% niższy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, z czego spadek zanotowano głównie w przypadku konsol. Przychody z dystrybucji cyfrowej na urządzeniach mobilnych wzrosły z kolei o 7%.Call of Duty: Modern Warfare pobiło kolejny rekord sprzedażowy

Jeśli chodzi o pecety, niekwestionowanym królem nadal pozostaje League of Legends, aczkolwiek w tym przypadku serwis zdecydował się nie podawać dokładnych danych. Nie jest to jednak zaskoczeniem, jeżeli weźmiemy pod uwagę mistrzostwa świata oraz związaną z nimi przepustkę – w cenie niecałych 50 złotych gracze mogli przez dwa miesiące zbierać żetony, które następnie wydawali na najróżniejsze nagrody. Równie wielkim sukcesem okazało się Call of Duty: Modern Warfare, które pobiło nawet kolejny rekord i stało się najlepiej sprzedającym się tytułem w dystrybucji cyfrowej w okresie premierowym bieżącego roku. W październiku sprzedano około 4,75 miliona egzemplarzy, a to przecież dopiero początek – w grudniu pojawi się pierwsza płatna przepustka, która na pewno wpłynie na te wyniki. Oprócz tego nieźle spisało się Call of Duty: Mobile, które wygenerowało 57 milionów dolarów przychodu.

GramTV przedstawia:

Serwis zwrócił także uwagę na Apex Legends. Październik był bowiem dla produkcji najlepszym miesiącem od momentu, w którym gra pojawiła się na rynku. Łącznie tytuł zarobił 45 milionów dolarów, wliczając w to zyski wersji pecetowej oraz konsolowej, co stanowi znaczny wzrost, jeśli porównamy okres z wrześniem. SuperData zaznacza jednak, że całkowite przychody Apex Legends to wciąż tylko 50% tego, co wygenerowało FIFA Ultimate Team w tym samym czasie. Ponadto na urządzeniach mobilnych wciąż świetnie zarabia na siebie Candy Crush Saga i Pokemon GO.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!