News

Mamy pierwszy zwiastun i oficjalną datę premiery Half-Life: Alyx

Maria Wawrzyniak, 21.11.2019 20:00 4

Zgodnie z zapowiedziami zaprezentowano Half-Life: Alyx, czyli najnowszą odsłonę serii dedykowaną goglom wirtualnej rzeczywistości.

Cóż, mamy to. We wtorek potwierdzono istnienie nowej gry studia Valve, będącej nową odsłonę legendarnego cyklu Half-Life. Zgodnie z tym, co zapowiedziano, dzisiaj byliśmy świadkami oficjalnej prezentacji, podczas której firma zaprezentowała Half-Life: Alyx. Gra, jak już pewnie wiecie, jest dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości. Skupi się oczywiście na znanej miłośnikom postaci, czyli Alyx Vance, która po raz pierwszy pojawiła się w drugiej części cyklu. Historia rozgrywać się będzie pomiędzy wydarzeniami w Half-Life i Half-Life 2. Za jej opracowanie odpowiada firma Valve Software, która uruchomiła już zamówienia przedpremierowe na Steamie. Premiera została zaplanowana na marzec 2020 roku.

https://youtu.be/O2W0N3uKXmo

Twórcy podkreślili, żeHalf-Life: Alyx zagramy wyłącznie z urządzeniem VR, aczkolwiek gra ma być kompatybilna z większością modeli aktualnie dostępnych na rynku. Ponadto mamy pograć tyle samo, co w drugą część, czyli od około 13 do 15 godzin. Valve zdradziło, że ma w planach udostępnienie społeczności narzędzi do tworzenia własnych poziomów. Na koniec mamy dla Was jeszcze oficjalne wymagania sprzętowe. Zainteresowanych odsyłamy również do strony internetowej nowej części Half-Life.

  • SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10
  • PROCESOR: Core i5-7500 lub Ryzen 5 1600
  • PAMIĘĆ RAM: 12 GB
  • KARTA GRAFICZNA: GTX 1600 lub RX 580 – 6 GB RAM

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze