News

Anthem 2.0 możliwe, studio BioWare planuje gruntownie przerobić produkcję

Maria Wawrzyniak, 15.11.2019 23:20 7

Serwis Kotaku opublikował interesujący raport, w którym powołuje się na anonimowe źródła i informuje o obecnym stanie prac nad grą Anthem.

Jason Schreier to dziennikarz, który wielokrotnie udowodnił, że wie, o czym pisze. Pomijając fakt, że robi to dla Kotaku, który ostatnimi czasy nie ma łatwego życia. Niemniej jednak, kiedy pojawia się tam artykuł z tym konkretnym nazwiskiem, można uznać, iż to, co w nim przeczytamy, najprawdopodobniej prędzej czy później stanie się rzeczywistością. Najnowsza publikacja została poświęcona grze Anthem od studia BioWare. Schreier, powołując się na anonimowe źródła, poinformował, że twórcy cały czas pracują nad tytułem, jednak planują wprowadzić tak duże zmiany, że istnieje nawet prawdopodobieństwo, iż dostaniemy Anthem 2.0, a nie zwyczajną aktualizację, która – jak większość poprzednich – absolutnie niczego nie zmieni, a już na pewno nie uratuje gry. Nie wiadomo jednak, kiedy to wszystko nastąpi, ani tym bardziej, czy wszystkie poprawki ujrzą światło dzienne za jednym razem. Wciąż jest więc spora szansa na to, że deweloperzy zdecydują się je ostatecznie podzielić. Tak czy inaczej – zmianie ma ulec cała struktura gry.

To oznaczałoby między innymi gruntowne przerobienie systemu lootu, zadań, progresji, świata, a także społecznych aspektów produkcji. Jak wiecie, lub też nie, na ten moment Anthem to po prostu jedna wielka mapa. Z tego względu wprowadzanie poprawek równa się bardzo często sporej ilości problemów technicznych, które są później odczuwalne w wielu miejscach naraz. Dlatego świat najpierw trzeba byłoby podzielić na mniejsze lokacje, co pozwoli na łatwiejsze znalezienie oraz pozbycie się wszelkich błędów. Czytamy również, że Anthem 2.0 (lub Anthem Next) nie ma odejść od filarów obecnej rozgrywki. Ma to więc nadal być gra o tak zwanych wolnych strzelcach, którzy wyposażeni są we wspomagane pancerze, a ich głównym zajęciem jest wypełnianie różnorakich misji.

Na koniec Schreier wspomina również o czymś zupełnie innym – BioWare, oprócz Dragon Age 4, pracuje również nad nową odsłoną Mass Efect. Produkcja znajduje się na bardzo wczesnym etapie.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze