News

Na rynek zmierza papierowe RPG w uniwersum Obcego – Alien: The Roleplaying Game

LM, 12.11.2019 18:35 0

Obszerny podręcznik gry wypełniony ilustracjami i szereg dodatkowych akcesoriów, a nad wszystkim czuwał konsultant odpowiedzialny za zgodność z filmowym kanonem.

Dobra wiadomość dla miłośników papierowych RPG-ów, którzy pałają szczególnymi uczuciami do złowrogiego uniwersum Obcego. Firma Free League Publishing we współpracy z wytwórnią filmową 20th Century Fox opracowała Alien: The Roleplaying Game, czyli grę fabularną, podczas której gracze wybiorą się do bezlitosnej przestrzeni kosmicznej, w której nikt nie usłyszy ich krzyku. Wydawca obiecuje angażującą zabawę i zapewnia, że prowadzona przez nas postać ma bardzo nikłe szanse na przetrwanie. Brzmi nieźle? To na dokładkę warto wspomnieć, że gra trafi na rynek już 10 grudnia.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Free League Publishing, Alien: The Roleplaying Game zaoferuje graczom dwa tryby rozgrywki – kinowy i kampanię. Pierwszy z nich będzie w dużej mierze liniowy i poświęcony odtworzeniu wydarzeń, które mogliśmy zobaczyć na wielkich ekranach. Tymczasem kampania pozwoli nam swobodnie przemierzać kosmos, czerpiąc garściami z formuły, która zapewniła niebywałą popularność grze Gloomhaven. Nie mamy jeszcze grafik prezentujących skład pudełka z grą, ale wiemy, że znajdziemy w nim 392- stronicowy podręcznik z objaśnieniem świata i zasad; niestandardową kość do gry; oraz akcesoria dla mistrza gry.

Podstawowe mechaniki gry będą mocno zbliżone do innych projektów realizowanych przez Free League Publishing, ale całość będzie bardzo mocno bazować na kinowych produkcjach, o co zadbał specjalny konsultant odpowiedzialny za zgodność z kanonem. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj, a tymczasem rzućcie okiem na załączony poniżej zwiastun.

https://www.youtube.com/watch?v=1V9qFgkPj5s&feature=emb_title

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze