Ciekawy wniosek patentowy Sony – czy tak wyglądają zestawy deweloperskie PlayStation 5?

LM
2019/08/20 20:17
2
0

Pokaźna liczba portów, kontrolki i spora przestrzeń dla wentylacji.

Redakcja Let’s Go Digital trafiła na ciekawy wniosek patentowy, który może być graficzną reprezentacją zestawów deweloperskich, które wysłano twórcom produkującym gry na konsolę nowej generacji Sony, tymczasowo nazywaną PlayStation 5. Wniosek patentowy został złożony bezpośrednio przez Sony Interactive Entertainment, czyli komórkę Sony zajmującą się produkcją, rozwojem i sprzedażą systemów PlayStation oraz dedykowanych im gier.

Ciekawy wniosek patentowy Sony – czy tak wyglądają zestawy deweloperskie PlayStation 5?

Czy tak wyglądają dev kity? Bardzo możliwe, na załączonych do wiadomości grafikach widzimy, że sporo miejsca w obudowie urządzenia poświęcono na system wentylacji, odpowiadający za utrzymanie temperatury podzespołów i kulturę pracy. Na froncie znajdziemy szereg portów i kontrolki, porty sugerują złącza USB, podczas gdy kontrolki systemu są nieodzownym elementem zestawów deweloperskich. Tył urządzenia to gniazdo zasilające, komunikacja z ekranem i zapewne cyfrowe gniazdo dźwiękowe.


Oczywiście nie ma gwarancji, że widzimy szkice dev kitu PlayStation 5, ale nie można tego wykluczyć. Warto wspomnieć, że urządzenia wysyłane do deweloperów zawsze różnią się designem od finalnego produktu, a dodatkowo oferują większą liczbę portów, które ostatecznie wypadają z komercyjnego wydania, gdy dochodzi do optymalizacji kosztów. Poniżej dla przykładu zdjęcie zestawu deweloperskiego dla PlayStation 4 Pro.

GramTV przedstawia:

A gdyby to była finalna wersja PlayStation 5? Kto chętny?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
2
kindziukxxx
Gramowicz
21/08/2019 14:53

To dev kit prędzej niż pełnoprawna wersja. Sam zastanawiam się co tak na prawdę wniesie kolejna generacja konsol, obecnie granie i tak rozdzielam między PS4pro, w FPS oczywiście na PC, ale jak przychodzi lenistwo i chęć zagrać partyjkę w dotę to nawet Surface wykożytuje. (tak wojna PC masterrace itp) Najważniejsze to jednak i tak poczekać na oficjalne dane i ewentualne poprawki (pamiętamy ilość zmian z XOne), bo na chwilę obecną mamy informacje co najprawdopodobniej zobaczymy. 

MisioKGB
Gramowicz
21/08/2019 11:23

Od tyłu wygląda jak Hełm Imperial Scout Trooper'a. A tak na poważnie, dzięki Bogu, że finalne wersje konsol nie wyglądają jak dev kity, uff.