Tech

Ciekawy wniosek patentowy Sony – czy tak wyglądają zestawy deweloperskie PlayStation 5?

LM, 20.08.2019 20:17 2

Pokaźna liczba portów, kontrolki i spora przestrzeń dla wentylacji.

Redakcja Let’s Go Digital trafiła na ciekawy wniosek patentowy, który może być graficzną reprezentacją zestawów deweloperskich, które wysłano twórcom produkującym gry na konsolę nowej generacji Sony, tymczasowo nazywaną PlayStation 5. Wniosek patentowy został złożony bezpośrednio przez Sony Interactive Entertainment, czyli komórkę Sony zajmującą się produkcją, rozwojem i sprzedażą systemów PlayStation oraz dedykowanych im gier.

Czy tak wyglądają dev kity? Bardzo możliwe, na załączonych do wiadomości grafikach widzimy, że sporo miejsca w obudowie urządzenia poświęcono na system wentylacji, odpowiadający za utrzymanie temperatury podzespołów i kulturę pracy. Na froncie znajdziemy szereg portów i kontrolki, porty sugerują złącza USB, podczas gdy kontrolki systemu są nieodzownym elementem zestawów deweloperskich. Tył urządzenia to gniazdo zasilające, komunikacja z ekranem i zapewne cyfrowe gniazdo dźwiękowe.

gallery:13208


Oczywiście nie ma gwarancji, że widzimy szkice dev kitu PlayStation 5, ale nie można tego wykluczyć. Warto wspomnieć, że urządzenia wysyłane do deweloperów zawsze różnią się designem od finalnego produktu, a dodatkowo oferują większą liczbę portów, które ostatecznie wypadają z komercyjnego wydania, gdy dochodzi do optymalizacji kosztów. Poniżej dla przykładu zdjęcie zestawu deweloperskiego dla PlayStation 4 Pro.

A gdyby to była finalna wersja PlayStation 5? Kto chętny?

źródło: https://www.pinterest.com.au/pin/594264113306870880/


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze