News

Nowy BioShock porzuci swoją formułę na rzecz gry-usługi?

LM, 09.11.2019 16:02 2

Nowa oferta pracy od 2K Games sugeruje, że rzekomo odpowiedzialny za nowego BioShocka oddział poszukuje speca od przeciągania gry w nieskończoność.

Plotki dotyczące nowej odsłony serii BioShock pojawiają się w sieci już od blisko dwóch lat, ale jak dotąd wciąż nie doczekały się oficjalnego sprostowania. 2K Games nie potwierdza, ale też nie zaprzecza, a fakt, że od premiery ostatniej odsłony serii – Bioshock Infinite – pozwala fanom wierzyć, że zapowiedź kontynuacji jest tuż za rogiem. Tymczasem ich zapał może znacznie ostudzić najnowsza oferta pracy w zlokalizowanym w Novato oddziale firmy. Ekipa, która rzekomo ma dostarczyć nam BioShock 4, poszukuje właśnie specjalisty od mechanizmów End Game dla najnowszej gry-usługi.

W ogłoszeniu pojawiają się wzmianki tytule oferującym zabawę FPP w otwartym świecie, którego główny wątek fabularny zostanie poprowadzony do oczywistego końca i tu wkracza nasz specjalista. Ten ma stworzyć angażujące mechaniki, które skłonią graczy do kontynuowania zabawy i pozostania w wykreowanym na potrzeby tytułu świecie. Mowa tu o podszytych wątkami fabularnymi zadaniach, wyzwaniach i systemie progresji, który zapewni fanom więcej treści w ramach gry-usługi. Szykuje się rewolucja w formule rozgrywki? Trudno powiedzieć, ale bazując jedynie na plotkach, można mieć spore obawy o przyszłość i dalszy kształt cyklu BioShock. A może znajdzie się tu ktoś, kto radośnie przyklaśnie na takie rewelacje?

BioShock zadebiutowało w 2007 roku, by po trzech latach doczekać się kontynuacji w postaci BioShock 2. Trzy lata później na rynek trafiło BioShock Infinite, a uwaga – po kolejnych trzech latach cała kolekcja trafiła na PC i konsole nowej generacji jako BioShock: The Collection. Wygląda na to, że tym razem trzyletni cykl wydawniczy zostanie przerwany – nawet nie wiemy na pewno, że BioShock 4 faktycznie powstaje.


Kup gry z serii BioShock w sklepie Sferis.pl.

najnowsze