News

Microsoft przymierza się do zapowiedzi związanych z Age of Mythology

LM, 07.11.2019 15:26 3

Przedstawiciele firmy już niejednokrotnie wspominali, że zamierzają zabrać się za odświeżenie spin-offu. Czyżby oficjalna zapowiedź Age of Mythology: Definitive Edition była tuż za rogiem?

Podczas gdy do premiery odświeżonego wydania drugiej odsłony cyklu strategii czasu rzeczywistego Age of Empires pozostał już zaledwie tydzień, Microsoft przypomina, że związane z cyklem Age of Mythology nie zostanie zapomniane. Na oficjalnym Twitterze marki zakomunikowano, że nawet jeśli to Age of Empires II: Definitive Edition jest w centrum uwagi, to twórcy nie zapominają, że gdzieś tam są także fani Age of Mythology. Wydaje się, że moment, w którym opublikowano tweeta, nie jest przypadkowy – już w następnym tygodniu w Londynie wystartuje konwent Xbox X019. Ten rozpocznie się w dniu premiery wspomnianego Age of Empires II: Definitive Edition, ale główną atrakcją wieczoru ma być prezentacja rozgrywki w zapowiedzianym jeszcze w 2017 roku Age of Empires IV. Możliwe, że uwagę graczy przykuje także zapowiedź nowości związanych ze spin-offem cyklu.

Oczywiście miłośników Age of Mythology z pewnością ucieszyłyby wieści o nadchodzącej kontynuacji, ale oceniając obecnie prowadzone przez studia projekty, raczej jest bardzo mała szansa na takie rewelacje. Age of Empires II: Definitive Edition ukaże się już lada dzień i twórcy będą musieli dopilnować, by wszystko przebiegło zgodnie z planem, a także naprawić ewentualne błędy. Obok tego w planach jest również Age of Empires III: Definitive Edition, które może trafić na PC w przyszłym roku, a także wspomniane już Age of Empires IV. Tym samym największe szanse ma zapowiedź Age of Mythology: Definitive Edition, ale – jak zawsze – wszystko pozostaje w rękach wydawcy.

Age of Mythology ukazało się w 2002 roku na PC. Jeśli jeszcze przed zapowiedzią nowinek planujecie powrócić do świata mitów, to najlepszym wyborem wydaje się udostępniona w 2014 roku na Steam wersja Age of Mythology: Extended Edition.

Xbox X019 odbędzie się w dniach 14-16 listopada i na pewno poinformujemy Was o wszystkich nowościach.

https://www.youtube.com/watch?v=vMLOh_8Vlj4

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze