News

Twórcy ze studia Hinterlands planują kontynuację The Long Dark

Maria Wawrzyniak, 03.11.2019 15:00 0

Szef zespołu, Raphael van Lierop, przyznał, że w przyszłości pojawi się The Long Dark 2. Ponadto wspomniał o pracach nad dwoma innymi projektami.

Sandboksowy symulator przetrwania pod tytułem The Long Dark zadebiutował 1 sierpnia 2017 roku. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nic więc dziwnego (chociaż szkoda, że dopiero teraz), iż twórcy zdecydowali się coś z tym faktem poczynić. Szef Hinterlands Studio odpowiedzialnego za stworzenie The Long Dark, Raphael van Lierop potwierdził podczas konferencji Reboot Develop Red, że produkcja doczeka się kontynuacji. Nie był jednak w stanie podać dokładnej daty premiery – co nie zmienia faktu, że dla fanów produkcji to nadal jest bardzo dobra wiadomość.

Już teraz możemy pokusić się o stwierdzenie, że The Long Dark jest całkiem dobrze ugruntowanym IP. Posiada sporą społeczność, która zdaje się lubić to, co robimy. Dotarczymy, zgodnie z obietnicą, pięć epizodów, cały czas aktualizując nasz sandboksowy survival. Prawdopodobnie w pewnym momencie pojawi się The Long Dark 2. Mam wrażenie, że jesteśmy już w takim miejscu naszej drogi, gdzie musimy być na tyle odważni, aby zrobić większy krok w przód. Jeżeli wypuścilibyśmy pierwszą część dzisiaj, nie zostałaby tak dobrze przyjęta. Właśnie dlatego kolejne wcielenie The Long Dark musi być co najmniej o kilka poziomów bardziej imponujące niż to, co zrobiliśmy do tej pory.

Lierop przyznał również, że dotychczasowa formuła The Long Darpozwala na opowiedzenie sporej liczby różnych historii, co z kolei stwarza podstawy do myślenia o rzeczywistej kontynuacji i potencjalnych przyszłych rozszerzeniach. Niemniej jednak, na jakiekolwiek szczegółowe informacje na ten temat na razie będziemy musieli czekać – aktualnie studio jest w trakcie tworzenia trzeciego epizodu kampanii fabularnej do The Long Dark, którego premiera została zaplanowana na przyszły rok. Ponadto Hinterland pracuje również nad innymi dwoma projektami, o których mamy usłyszeć dopiero za kilka lat. Sam Lierop z kolei jest w trakcie pisania scenariusza do filmu bazującego na The Long Dark.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze