BlizzCon 2019: oficjalna zapowiedź Diablo IV, doczekaliśmy się - mamy zwiastun i nagranie z rozgrywki [aktualizacja]

Wincenty Wawrzyniak
2019/11/01 19:30

BlizzCon zaczyna od deseru – dostaliśmy wreszcie oficjalny zwiastun filmowy Diablo IV.

Co do tego, że najlepiej rozpocząc z przytupem, nie ma żadnych wątpliwości – Blizzard postanowił już na samym początku tegorocznej edycji BlizzCon rozwiać wszelkie wątpliwości. Mamy to! Dostaliśmy oficjalny zwiastun zapowiadający Diablo IV. Wiemy juz, że akcja rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z trzeciej części, a dokładniej po tym, jak miliony ludzi padło ofiarą działań przedstawicieli Wysokiego Nieba oraz Płonącego Piekła. Zgodnie z zapowiedziami, pojawiła się również Lilith. Będzie mrocznie, będzie krwawo i oby było znacznie lepiej. Zobaczcie sami! Więcej szczegółów na pewno dostaniemy już wkrótce.

[AKTUALIZACJA #1] Jeden z przedstawicieli gry, Luis Barriga (reżyser gry oraz deweloper) wyszedł na scenę. Dowiedzieliśmy się, że rzeczywiście, większość spekulacji graczy się sprawdziła. Twórcy zamierzają powrócić do korzeni i po raz kolejny oddać atmosferę, którą miłośnicy marki znają z drugiej części. Ponadto, będziemy mogli interaktywnie uczestniczyć w świecie gry, razem z innymi – otrzymamy nawet PvP. Diablo IV postawi nas przed samą armią Lilith, która została przywołana do świata na zwiastunie. Pod względem wizualnym deweloperzy postanowili powrócić do Diablo I oraz Diablo II, aczkolwiek walka garściami czerpie z trójki.

GramTV przedstawia:

[AKTUALIZACJA #2] Ogłoszono klasy postaci – powrócił Druid! Ponadto będziemy mogli zagrać na pewno barbarzyńcą, czarodziejem oraz druidem. Jako czarodziej, będziemy mogli manipulować żywiołami, ciskać błyskawicami, przywoływać deszcz meteorytów i robić mnóstwo innych, spektakularnych rzeczy, aby zapewnić sobie zwycięstwo w walce. Barbarzyńca, jak to barbarzyńca – odnzacza się nadludzką siłą. Jest mistrzem w wykorzystywaniu swojego obszernego arsenału. Druid natomiast będzie mógł przemieniać się w różne bestie, przybierając formy zarówno olbrzymiego niedźwiedzia, jak i wilkołaka oraz innych potworów. Otrzymaliśmy również pierwsze nagranie z rozgrywki, które możecie obejrzeć poniżej – jeden z fragmentów pokazuje dynamiczny pojedynek PvP. Wiemy także, że Diablo IV zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
13
Gregario
Gramowicz
05/11/2019 02:09

Zwiastun fajny, ale grze ciągle brakuje mrocznego klimatu. Na dzień dzisiejszy przypomina mi ona trochę ciemniejsze lub bardziej stonowane pod względem kolorystycznym Diablo3. Premiera pewnie szybko nie nastąpi, więc Blizzard ma sporo czasu nad popracowaniem nad mrocznością nowego Diablo.

MisioKGB
Gramowicz
01/11/2019 23:23

Grubo, szczęka na podłodze, nie mam pytań, a więc stało się, spadkobierca D2 nadchodzi.

saborcat-14
Gramowicz
01/11/2019 22:55
SwietyJudasz napisał:

Piszą, że tryb kooperacji będzie maksymalnie dla czterech graczy, a grywalne postaci są trzy, więc rozumiem, że będzie można też dopasowywać wygląd swojej postaci, aby nie biegały dwie takie same?   

 

Na panelu potweirdzili że klas będzie 5. Zresztajuz teraz widac że brakuje choćby klasy uzywającej borni dystansowej (łuki, kusze) . Co do wyglądy klas będziemy mogli wybrac spośród kilku dostepnych wariantów. Na jednym z filmików pokazali że w DEMIE na Blizzconie będzie do wyboru 4 wersje barbazyńcy, biały mężczyzna i kibiera orać ich czarne odpowiedniki. W przyszłości bedzie ich wiecej.
Trwa Wczytywanie