News

EA wraca na Steam; a co z Epic Games Store? "Jesteśmy otwarci"

pepsi, 30.10.2019 16:56 0

Władze Electronic Arts nie wykluczają udostępnienia swoich gier komputerowych na innych platformach. Na razie pewny jest jedynie powrót na największą z nich, Steam.

Electronic Arts ogłosiło powrót na Steam. Na tym ekspansja może się jednak nie skończyć. Padły już pierwsze pytania o inne sklepy dystrybuujące gry komputerowe drogą cyfrową, w tym przede wszystkim o Epic Games Store. – Dziś mogę powiedzieć tyle, że jesteśmy otwarci na nowe partnerstwa – stwierdził ogólnikowo starszy wiceprezes EA Mike Blank na łamach GamesIndustry.biz.

- Choć nie mam dziś niczego do ogłoszenia, zawsze jesteśmy otwarci na nowe partnerstwa, które mają sens dla naszych graczy. Zobaczymy więc, co przyniesie przyszłość – dodał. Przez ostatnie lata Electronic Arts ograniczyło dystrybucję cyfrową swoich tytułów w wersji na PC do własnej platformy, Origin. Teraz jednak władze firmy widzą więcej wad niż zalet takiego rozwiązania.

- Odkąd usunęliśmy nasze gry ze Steamu, nastąpił znaczący wzrost liczby tego typu serwisów. Można by odnieść wrażenie, że to dobre dla graczy. W wielu przypadkach było jednak zgoła odwrotnie. To stwarza dodatkowe trudności dla graczy. Zapewnienie im wyboru – i mówię to w imieniu swoim i EA – jest naprawdę kluczowe. To szansa by sprawić, by ludzie mogli grać tam, gdzie chcą, by ograniczyć rozdrobnienie. To naprawdę istotne. To najbardziej skierowana pod graczy rzecz, jaką możemy zrobić – skomentował Blank.

Gry komputerowe w sklepie sferis.pl

najnowsze