News

Electronic Arts powraca na Steam razem z usługą abonamentową EA Access

Maria Wawrzyniak, 29.10.2019 18:10 1

Przecieki przeciekami – w końcu mamy jednak oficjalne potwierdzenie od firmy.

Dwa dni temu pisaliśmy o prawdopodobnym powrocie gier spod szyldu firmy Electronic Arts na platformę Steam, a dzisiaj mamy dla Was oficjalną wiadomość – koncern potwierdził wszelkie przecieki na ten temat. Z opublikowanego na blogu wpisu dowiadujemy się, że EA nawiązało współpracę z Valve i oddaje swoje gry w ręce graczy z platformy Steam. Po ośmiu latach przerwy pecetowe wersje nowych gier Electronic Arts wreszcie pojawią się w najpopularniejszym sklepie cyfrowej dystrybucji.

Wiemy również, że pierwszym tytułem, który zadebiutuje zarówno w Origin, jak i sklepie Steam będzie przygodowa gra akcji Star Wars Jedi: Fallen Order od studia Respawn Entertainment. Premiera odbędzie się już niedługo, bo 15 listopada. W kolejnych miesiącach na Steamie pojawią się kolejne produkcje EA, w tym The Sims 4 czy Battlefield V i FIFA 20. Firma zaznaczyła jednak, że ostatnie dwa tytuły razem z popularnym battle royale Apex Legends zadebiutują na nowej platformie dopiero w przyszłym roku.Źródło: ITHardware.pl

Warto jednak zwrócić uwagę na pewien istotny szczegół – Electronic Arts traktuje Origin oraz Steam jako dwie całkowicie osobne platformy, więc przeniesienie tytułów pomiędzy nimi będzie niemożliwe. Koncerny pracują za to nad funkcją, która pozwoli posiadaczom obydwu wersji grać wspólnie. Do tego wszystkiego na platformie Valve pojawi się również subskrypcja EA Access, niemająca nic wspólnego z Origin Access. Nie znamy szczegółów odnośnie katalogu, aczkolwiek możemy się spodziewać, że użytkownicy Steama, którzy zdecydują się na zakup abonamentu otrzymają dostęp do podobnej listy tytułów.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze