Andrzej Sapkowski wierzy, że Wiedźmin Netfliksa osiągnie sukces na miarę Gry o Tron

LM
2019/10/28 12:00

W wywiadzie dla włoskiego Corriere la Lettura Sapkowski skomentował twórczość George’a R.R. Martina i opowiedział nieco o początkach Wiedźmina.

Wygląda na to, że twórca postaci Wiedźmina – Andrzej Sapkowski – ma znacznie większe oczekiwania względem produkowanego przez platformę streamingową Netflix serialu, niż wobec wyprodukowanych przez studio CD Projekt RED gier. Podczas gdy pisarz niezbyt przychylnie patrzyła na próby przeniesienia jego twórczości na grunt elektronicznej rozrywki, to jest bardzo pewny sukcesu, jaki osiągnie nadchodzący serial Wiedźmin. W rozmowie z włoskim Corriere la Lettura Sapkowski pokusił się nawet o stwierdzenie, że serial osiągnie sukces na miarę Gry o Tron HBO, a nawet może go przebić.

Andrzej Sapkowski wierzy, że Wiedźmin Netfliksa osiągnie sukces na miarę Gry o Tron

GramTV przedstawia:

W dalszej części rozmowy Sapkowski przyznał, że bardzo docenia twórczość George’a R.R. Martina, ale nigdy nie podobało mu się to, że seria Gra o Tron ma tak dużą liczbę postaci pierwszoplanowych. Dodatkowo polski pisarz niezbyt przychylnie patrzył też na to, że Martin konsekwentnie zabijał większość z nich. Obok tego przyznał, że jego literackie początki były nacechowane rozmaitymi inspiracjami ze słowiańskiego folkloru, bo nie sądził, że może mierzyć się z takimi autorami jak Ursula Le Guin czy Roger Zelazny. Ostatecznie sam musiał wykreować postać, która rozprawi się ze wszystkimi monstrami słowiańskiego świata, bo legendy nie podsunęły żadnego dobrego kandydata. Cóż, jak się okazało, Sapkowskiemu udało się wykreować bardzo charakterystyczną i złożoną postać, która przeniknęła do świadomości fanów fantasy na dobre.

Czy Wiedźmin Netfliksa dorówna Grze o Tron? Tego jeszcze nie wiemy, ale dobra wiadomość jest taka, że do końca roku pozostało już zaledwie kilka tygodni, a w którymś z nich z pewnością pojawi się serialowy Wiedźmin.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
4
CryOfTheRabbits
Gramowicz
29/10/2019 12:16

Tytuł artykułu powinien chyba brzmieć: "Andrzej Sapkowski marzy o tym, żeby Wiedźmin Netfliksa osiągnął sukces na miarę Gry o Tron"

Headbangerr
Gramowicz
28/10/2019 14:29
Argael napisał:

Pierwszego spodziewać się po Wiedźminie raczej nie możemy, ale jeśli w kwestii drugiej i trzeciej scenarzyści i producenci nie zawiodą, to można mieć nadzieję na sukces. Czekam na drugi trailer, bo po pierwszym niewiele wiadomo, jak to będzie wyglądać.

Obstawiam, że pierwszy sezon Wiedźmina i tak będzie miał świetne wyniki, nawet, jeśli nie będzie to show najwyższych lotów. Nie bez powodu seria debiutuje w momencie, w którym Gra o Tron kończy żywot. Spora część fanów GoT przeskoczy na Wiedźmina choćby z braku lepszej alternatywy. Przynajmniej na początku. Jeśli okaże się, że pierwszy sezon zawodzi, to - koniec końców - nawet najwierniejsi fani zaczną odchodzić.

Argael
Gramowicz
28/10/2019 14:01

Gra o Tron miała trzy główne zalety. Fabuła pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji (czyt. śmierci ważnych postaci), bohaterowie, których losy i wzajemne interakcje wzbudzały zainteresowanie, oraz kostiumy i scenografia, które wyglądały po prostu świetnie i jednocześnie realistycznie (przynajmniej dla przeciętnego widza, nie mówię tu o fanatykach historii, którym sprzączka u pasa potrafi przeszkadzać). Pierwszego spodziewać się po Wiedźminie raczej nie możemy, ale jeśli w kwestii drugiej i trzeciej scenarzyści i producenci nie zawiodą, to można mieć nadzieję na sukces. Czekam na drugi trailer, bo po pierwszym niewiele wiadomo, jak to będzie wyglądać.

Khalid
Gramowicz
28/10/2019 12:11

Tak patrze na Płotkę z tego zdjęcia i myślę, że nie trzeba tu niczego dodawać ;p

Oj Andrzej...